Pojďme to rozebrat.

V případě dotazů k fungování obce, obecního úřadu, k oznamování např. nutnosti opravy osvětlení, vyvážení popelnic používáme oficiální emailovou adresu: info@obec-vsestary.cz. Věříme, že je lepší problém přímo ohlásit, aby mohla být sjednaná náprava. Pokud se jedná o urgentní věc, je nejlepší telefonická domluva se starostou či místostarostou. 

Uvedené názory a postřehy v diskuzi jsou názorem dané osoby. A mohou být jiné, než názory sdružení. Vnímáme to jako prostor pro rozumnou diskuzi nad problémy. Proto si ponecháváme právo příspěvky za hranicí slušnosti mazat. 

Podněty. První kroky k hledání řešení.

Re: MASOPUST :-)

Jak za rok :-) snad na příští akci :-)

Re: Re: MASOPUST :-)

No tak to je jasný :-) já myslela s tou SMRTKOU :-)

Co s tím?

Špinavé, zablácené chodníky-kdo je povinnen chodníky uklízet? Zimní údržbu zajišťuje obec, ale co teď, když už nechumelí?Majitel chodníku nebo majitel nemovitosti? Vymlácený štěrk,výmoly,poškozené a znečištěné ploty z důvodu stavu hlavní komunikace, chodci jsou pravidelně kropeni a doslova odstřelováni kamením a vodou z výtluků.Co s tím?Ořezané větve a uložené mezi svodidly, zasahující do komunikace.Co s tím?Děkuji za odpověď.

Re: Co s tím?

Cítíme to úplně stejně, co navrhujete za konkrétní kroky?

Re: Re: Co s tím?

Dobrý den, nebudu komentovat to, jestli bývalá zastupitelstva odseděla zasedání nebo ne. Ale ke zlepšení čistoty obce bych navrhovala, zvýšit počet strojových úklidů. Zatím jsou strojové úklidy hlavní komunikace prováděny jen 1x za měsíc. Vzhledem ke stavu místních komunikací, nezpevněných veřejných prostranství, ztrátám materiálů z přepravgy nákladními vozidly atd. zvýšit počet strojových úklidů.Např. je možné zaslat poptávku úklidovým firmám a žádat úklidy i menší strojovou technikou a požádat i o množstevní slevu za pravidelné a častější úklidy. Zajistit úklidy méně přístupných míst pracovníky údržby. Je to také otázka finančních prostředků. Pokud bude hlavní komunikace čistá, myslím si, že nebude problém pro občany chodníky uklízet. Mnoho občanů chodníky uklízí, ale bohužel díky tak znečištěné hlavní komunikace, to není dlouhodobě vidět.
Na stav hlavní komunikace může člen zastupitelstva a člen komise pro dopravu, čistotu a vzhled po domluvě s p.starostou jednat se zástupcem SÚS Říčany, ul.Žižkova a urgovat opravy výtluků. Musí se tam ovšem chodit velice často a doslova otravovat. Novou komunikaci zřejmě nebudeme mít, neboť nemáme kanalizaci a pokud by došlo k výstavbě komunikace nesmí se do ní 5 let zasahovat. Ale názory se mohou měnit.
Větve zřejmě ořezali pracovníci ČEZ , aby nezasahovaly do el.vedení. Takže to zřejmě bude muset uklidit obec.Ale v tomto úseku jsou bohužel i dost velké výtluky, takže se nedivím, že občané na to upozorňují a bylo zde i dost dopravních nehod.
Možností k řešení je mnoho. Držím Vám pěsti, aby se prostředí obce opravdu podařilo zlepšit.

Přidat nový příspěvek

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.