Podněty. První kroky k hledání řešení.

Re: ŠKODNÁ NA OBECNÍM ÚŘADU

Dobrý den.
Děkuji za názor a za podporu v minulých volbách. Velmi si jí vážíme a děláme maximum k tomu, abychom obec uvedli do řádného chodu. Nyní k vašim podnětům.
Nejdříve k "40". Ta byla zavedena v době, kdy v obci platila "60". Její odstranění je podmínkou Policie ČR. Proto již tři týdny věnujeme úsilí do jednání, aby se "40" zrušila pouze v měřeném úseku a ve zbytku obce zůstala zachována. Uvidíme, zda se podaří.

K financím: Uvidíme, co ukáže vyhodnocení provozu. Je možné, že nula od nuly pojde. Je několik analýz. Některé říkají, že to bude pro obec ztrátové, jiné zase praví, že to bude pro Říčany zlatý důl, tzn. že se na pokutách vybere tolik, aniž by obce dopláceli a říčanští budou mít slušný příjem. Zkrátka klasická statistická přesná hra s čísly...
My jsme se rozhodli věřit již "tvrdým datům" z jiných obcí, kde již systém funguje, ze kterých vyplývá, že se doprava zklidní, zároveň že klesne kriminalita. Bez doplatků nebo s jejich minimem. Což, věřím, za ochranu občanů v obci již jistě stojí.

Uzavřená dohoda je taková, že po 12 měsících provozu dojde k vyhodnocení. Pokud by na měření Říčany "vydělávaly", pak dojde ke změně vzorce, přepočtu peněz. Současně je nutné vzít v potaz, že pokud trvali na "odměnách" v případě vyššího výběru pokut, říčanské zastupitelstvo by smlouvu odmítlo. Celá akce vč. smluvních podkladů se připravovala zhruba dva roky, jsou za ní četná jednání s úřady i policií a je v ní zapojeno 10 obcí z okolí. Znění smluv je totožné pro všechny zúčastněné. A pokud je naším cílem bezpečnost v obci, museli jsme se od něčeho "odpíchnout".

K "zadlužitelstvu": Na úřadu obce je k dispozici výpis z běžného účtu. Po dokončení stavby kanalizace a rekonstrukci MŠ, resp. po úhradě všech i souvisejících výdajů, tj. někdy ca. v lednu/únoru roku 2016 jsme měli na účtu ca. 300.000 Kč. Nyní je tam částka o řád vyšší.

Víme, že je těžké se zavděčit všem. I proto se snažíme, aby klíčové věci, jako bylo zavedení úsekového měření, byly včas v zastupitelstvu a každý měl možnost se k nim vyjádřit.

Přeji příjemné léto, JJ

Přidat nový příspěvek

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.