Podněty. První kroky k hledání řešení.

Re: Re: Re: ŠKODNÁ NA OBECNÍM ÚŘADU

Dobrý den,

děkuji za komentář.

K financování radarů: Od 19.7., kdy bylo měření spuštěno, do 13. 8. bylo spácháno 94 přestupků = necelé 4 přestupky denně. Abychom nedopláceli, musí být spáchány necelé 2 přestupky denně. Tzn. je velký předpoklad, že nic doplácet nebudeme.

K úvěrům: Od listopadu 2014, kdy jsme byli zvoleni, k dnešnímu dni si obec nepůjčila ani jednu korunu. Jak jsem psal, situace nebyla jednoduchá zejména po dostavbě kanalizace a školky, kdy bylo na účtu ca. 300-400.000 Kč. Nyní je tam přes 5 mil.
Na zítřejším zastupitelstvu budeme schvalovat úvěrovou smlouvu na předfinancování cyklostezky ve výši 20 mil. Akci musíme zaplatit, peníze dostaneme zpětně. Tzn. po dokončení stavby bude výše úvěru 0. Pokud budou možné dílčí platby (to ale budeme vědět až někdy v listopadu), stačilo by např. jen 5 mil, které budou vyčerpány po dobu několika týdnů, jakmile by poskytovatel dotace poslal peníze, obratem bude částka splacena.
Druhý úvěr, který budeme schvalovat, je na vlastní prostředky, které vychází na necelé 3 mil. Ty bychom mohli dát rovnou ze svého, ale je lepší mít rezervu. Čekají nás investice do budovy úřadu - "obecního domu", prostě do majetku obce. Opět, peníze máme, ale nyní je možnost půjčit si ještě za nízké úrokové sazby. Úvěr čerpat nemusíme, nejsou s ním spojeny poplatky, lze kdykoli splatit atp.

Jediným úvěrem, který máme, je úvěr v původní výši 16 mil Kč, který byl schválen a přijat v létě 2014 ještě za předchozího vedení obce, a který sloužil na dofinancování stavby kanalizace, kterou bychom bez něj nepostavili. Úvěr řádně splácíme.

Toliko k "zadlužování obce".

Pěkný den

Jaromír Jech

Přidat nový příspěvek

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.