Informace starosty k občanům - kanalizace, odpady, popelnice, zimní údržba

23.12.2014 16:14

Stručné info ke stavu výstavby kanalizace a přípojek:

  1. V lednu půjde konkrétní informace ke kanalizaci, k projektu přípojek, k cenám projektu atp.
  2. Veškeré práce a materiál na vlastním pozemku si hradí majitel nemovitosti.
  3. Další souhrn informací ke kanalizaci v příloze zde: Info_kanalizace_141223.pdf (26661)

Informace k tříděnému odpadu: 
Opakovaně je u sběrných míst, zejména na návsi, velký nepořádek. Obec, resp. její vedení o tomto problému ví, v lednu budu jednat se svozovou firmou o možném navýšení četnosti svozů. ALE: Prosíme občany, aby krabice rozkládali, nedávali do kontejneru krabice v krabicích, nerozložené, nesešlápnuté. Dnes jsem dvě hodiny uklízel u kontejnerů, po rozložení krabic zbylo v posledním kontejneru ještě trochu místa.

S tím souvisí: Prázný, nebo aspoň s trochou místa NEMUSÍ BÝT HNED PRVNÍ KONTEJNER. Prosím, podívejte se do dalších, jak píšu výše, byť bylo papíru všude na zemi spousta, poslední byl i po úklidu ještě použitelný. Toto platí i pro sklo. V tento okamžik je první kontejner "narvaný až po víko", druhý je zaplněn ze 3/4.

A ano, dělají to všestaráci, na baleních jsme dohledali jména i adresy a provinilci budou upozorněni.

Plasty: Láhve prosíme sešlapávat, "aspoň nějak".

Prosíme: Na zemi nenechávejte nic. Např. dnes (po úklidu a zčásti volném kontejneru na papír) zůstala na zemi velká papírová krabice, v ní plast /mirelon/. Dle zanechaných faktur, emailů a objednávek víme, kdo to je (na všech takto na zemi zanechaných krabicích, většinou od PPL, pošty... zůstaly údaje o adresátovi, tudíž je obecní úřad eviduje). Pokud je na stanoviští nepořádek, neoprávňuje to dalšího příchozího k tomu, aby jej navyšoval. Pokud přijdete na neuklizené místo, prosím, přesto donesený odpad vytřiďte.

Již jsem jednal s provozovatelem obchodu, aby obchod používal vlastní "popelnici", podnájemce o ní do dnes údajně nevěděl.
JEŠTĚ JEDNOU: Víme o problému, ale je to i o ukázněnosti občanů.

Kdy na  úřad přes svátky?
V pondělí 29.12. a v úterý 30.12. budeme na úřadě s místostarostou, nejspíš dopoledne, přes den, ale jasné úřední hodiny teď nejsou jasné. Ve středu 31.12. jsou úřední hodiny zrušeny.

Poplatky za popelnice: 
Ceny svozu se nemění, nárůst je u bioodpadu o ca. 90,- Kč za rok. Poplatky se začnou vybírat od středy 14.1.2015. Od tohoto data budou vydávány i známky.

Zimní údržba
Smlouva na údržbu je podepsaná. Pokud napadne sníh, budeme /určitě/ na začátku vychytávat "mušky", například sypat se budou jen některé úseky, a to až v okamžiku, kdy přestane sněžit. Prosíme proto občany o VĚCNOU zpětnou vazbu. Na území obce jsou de facto dvě až tři krizová místa: Vávrov, Menčice k lesu, některé výjezdy na hlavní komunikace. Víme o nich.

Za obec Všestary přeji všem klidné a požehnané svátky vánoční, v roce 2015 vše nejlepší, hodně štěstí zdraví a spokojenosti.

Jaromír Jech

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru vybraných aktualit, termínů akcí a brigád! Zadejte vaši emailovou adresu a potvrďte na ODESLAT: