Kanalizace dokončena

20.10.2015 10:20

Obec Všestary ukončila 30.9.2015 výstavbu nové kanalizace. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci programu Životní prostředí. Celkové uznatelné náklady na akci činily 77 944 696 Kč, z toho byl příspěvek z fondu Evropské unie 66 262 992 (85 %), příspěvek SFŽP 3 897 235 (5 %) a příspěvek obce Všestary 7 794 469 Kč (10 %).

V těchto dnech probíhají poslední terénní úpravy: Finalizace povrchů komunikací, odvodnění, úpravy svahů, ploch atp. Několikrát denně jsme se stavbyvedoucím v kontaktu, aby vyhověli našim požadavkům. Na většině míst, ve většině případů je stav, do kterého komunikace, škarpy atp. uvádí stavební firma, lepší, než byl před započetím výstavby. To neznamená, že se sem tam nemůžou vyskytnout problematická místa = byli jsme zvyklí, že "tam byla tráva, teď tam je hlína...". Některé věci nejdou udělat najednou. Tráva doroste. Často jsou to místa, která jsou na "obecním", ale aktivní a pracovití občané se o ně starali, brali je za vlastní, sekali je, vysadili tam smrčky..., takže jim teď logicky vadí, že jsou "znehodnocena". Prosím, buďme v těchto případech tolerantní.
Zároveň jsem stavební firmě "nařídil", aby v případě, že je špatné počasí, prší, raději terénní úpravy přerušili, nepracovali, aby nenapáchali více škody než užitku.
Reklamace povrchu komunikací: Do několika dní budou práce hotové. Velmi pravděpodobně si přes zimu cesty "sednou". Na jaře firma přijede, tato místa opraví. Prosím občany, aby hlásili pouze případný havarijní stav, tzn. propad vozovky, chodníku.
Děkujeme za trpělivost při výstavbě díla!

Napojování na hlavní řad

Na základě vývoje situace (doplnění a posun termínu koncesního řízení na výběr provozovatele) musíme bohužel konstatovat, že připojování na vybudovaný kanalizační řad bude možné pravděpodobně nejdříve v lednu 2016.

 

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru vybraných aktualit, termínů akcí a brigád! Zadejte vaši emailovou adresu a potvrďte na ODESLAT: