Osvětlení v obci

03.01.2015 11:18

Protože se neustále objevují dotazy a připomínky na téma nočního svícení, ZOPAKUJI a doplním na jednom místě následující informace:

1) V noci osvětelní nevypínáme. Výpadky způsobuje silný vítr. Na několika místech jsou v elektrickém vedení koruny stromů a větve, ty vedení zkratují. 18.12.2014 jsem se domluvil s velitelem hasičů na prořezání větví. Toto bylo slíbeno po svátcích. Je nutná koordinace s energetiky. V tento okamžik čekáme, kdy se hasiči domluví. Do té doby bude osvětlení při silném větru jistič stále vypínat.

2) Je zadán prvotní "nástřel" na rekonstrukci (počty světel, rozestupy atp.). V tento okamžik nevíme, kolik by vůbec rekonstrukce (nebo vybudování úplně nového osvětlení) stála. Nevíme ani varianty. Jsme na úplném začátku. Dalším krokem bude studie, pak projekt. Od výše uvedeného se bude odvíjet i to tolik diskutované "vypínání světel". Nikde jsem nepsal, že se budou vypínat všechna světla a stále. Jsou různé možnosti, NAPŘÍKLAD každá třetí lampa, nebo světla reagující na pohyb osob (svítí např. na 30% výkonu, při vstupu osoby do "zóny" svítí na 100%). TOTO BUDE ALE ZADÁNO ODBORNÍKOVI - PROJEKTANTOVI, abychom vytvořili moderní ekonomické ekologické osvětlení. DALŠÍ DOTAZY K FORMĚ PROVEDENÍ, VYPÍNÁNÍ ATP. NEBUDU NYNÍ ZODPOVÍDAT, v tento okamžik je to bezpředmětné.

3) V současné době obec nemá na rekonstrukci finanční prostředky. Pokud bychom k výše uvedenému přistoupili, museli bychom získat dotaci. K té je potřeba studie/projekt a spoluúčast. Osvětlení ale není prioritou. Tou jsou kanalizace, mateřšká škola, zajištění školní docházky, bezpečnost na komunikacích, územní plán, prašnost cest (obecní komunikace).

4) Až bude připraven k realizaci konkrétní návrh, ze kterého vyplynou možné varianty, je možné že k těmto variantám zorganizujeme anketu. Toto bude ale záležet právě na návrhu projektanta. Pokud nebude více možností, pak by byla anketa zbytečná. Ještě vysvětlení: "Připraven k realizaci" = třeba za několik let. Určitě ne nyní.

JJ

 

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru vybraných aktualit, termínů akcí a brigád! Zadejte vaši emailovou adresu a potvrďte na ODESLAT: