Beran

CO ČEKÁ BERANA V ROCE 2012 

Osobu narozenou v Beranu čeká rušný, činorodý a vzrušující rok. Obecně zdůrazňuje změnu, cestování, rozličné pocity a zážitky, které se týkají mezilidských vztahů, kariéry a výdělečných schopností. Mnozí Berani dostanou příslovečnou druhou šanci. Planeta Mars se postará o rychlou jízdu do budoucnosti. Berani narození v první čtvrti (21.–31. 3.) mohou očekávat změny. Start nemusí být zrovna ideální. Pozitivní výsledky aktivního přístupu k životu a finanční zlepšení se objeví ve druhém a třetím čtvrtletí. Tento čas přeje iniciativním jedincům, kteří spoléhají sami na sebe. I když se mnohým Beranům zvýší příjem, budou muset vzhledem k rostoucím životním nákladům dobře počítat. Doporučuje se finanční rezerva pro různé příhody. Významnou roli sehrají vztahy, menší boje lze očekávat v rodinných a partnerských vztazích. Berani narození 1.–20. 4 budou vyvíjet značné pracovní aktivity a vynahradí si tak předchozí ztráty. S jarem přijdou překvapivé události. Může se objevit lukrativní nabídka i nová láska. Zejména nezadaným jedincům přinese jaro nová vzplanutí. 
 

BERAN A KARIÉRA 

Horká hlava, temperament a vášnivé emoce jsou charakteristické pro osoby narozené v Beranu – a jsou velmi nakažlivé. Typický Beran je přirozenou vůdčí osobností, má velké ambice a je rád středem pozornosti. Dokáže v lidech vyvolat celou škálu emocí – kromě nezájmu. Beran je nakloněný novým progresivním myšlenkám a je charakteristický neukojitelnou zvídavostí, která ho nutí vrhat se do stále náročnějších projektů. V prvním čtvrtletí bude většina Beranů vystavena podstatně větším požadavkům a nárokům než dosud. Důraz je kladen na opatrnost a důkladné zvážení každé investice. Většina Beranů jedná přímo, nesnáší omezování, což může vyvolávat neshody s nadřízenými či s kolegy. Mnozí budou muset potlačit svou hrdost a svéhlavost, aby se spolupráce mohla dobře rozvíjet. Od dubna se začne blýskat na lepší časy. Každý Beran by měl být po zásluze oceněn a odměněn. Konec roku však bude vyžadovat větší úsilí a disciplínu. Dořešíte vše, co se dořešit má, a započnete tak novou etapu svého života – bude to vhodné období k přípravě na změny do dalšího roku. 
 

BERAN A PENÍZE 

Finančními záležitostmi se budete muset zabývat více než dříve. Váš život je plný zvratů a bez půjčky se zřejmě neobejdete. Podnikatelé, důkladně promyslete každou nabídku ke spolupráci a každou investici, vše konzultujte s experty a smlouvy prověřte s právníky! Nejvíce pozor by si měly dát osoby narozené mezi 21. a 31. 3. – jsou příliš důvěřivé a o svých rozhodnutích nejsou ochotny s nikým diskutovat. Pro většinu Beranů není příznivá doba pro započetí nových projektů, spíše se věnujte vylepšování těch stávajících. Ostatní by měli mít větší štěstí, budou-li brzdit svoji impulzivnost ve prospěch rozvahy. Využijte svých zkušeností a kontaktů pro profesní růst. 
 

BERAN A LÁSKA 

Pro Berana je láska neustálou výzvou. Lásku potřebuje k životu jako sůl. Bojovnost, náruživost, vášně, žárlivost, hádky a usmiřování s ohnivým znamením vskutku cloumají. Mnohé partnerské vztahy budou procházet určitou zkouškou a ocitnou se na rozcestí. Zrozenec v Beranu se rád baví a život bez kontaktu s ostatními si nedovede představit. Do všeho se vrhá po hlavě, je nabitý elánem, přelétavostí, jeho nadšení je strhující, ale pověstná netolerantnost a netrpělivost je často zničující. Je třeba dávat si pozor na své nálady a snažit se vztahovým problémům předejít. Určitá míra konfliktů je sice zdravá, ale všeho moc škodí. V lásce by se Beranům mělo dařit v dubnu až říjnu. Ti Berani, kteří procházejí partnerskou krizí, dostanou možnost vše napravit a vrátit vše do původních kolejí, je však třeba si vše vyříkat a omluvit se za své chyby. Všichni zrozenci ale nejsou stejní. Existují i Berani, kteří jsou více citliví a naopak méně bojovní. Jejich založení je spíše idealistické, mají velké tvůrčí schopnosti a dovedou se nezištně obětovat pro své blízké. Snaží se uchovat si rozumný nadhled a stojí za svojí rodinou. 
 
Nejvhodnější partner Berana: Blíženec, Lev, Střelec, Vodnář 
Neutrální partner Berana: Býk, Rak, Panna, Váhy, Ryby 
Konfliktní partner Berana: Štír, Kozoroh, jiný Beran 
BERAN A ZDRAVÍ 
Berani narození mezi 1. a 20. 4. budou mít své případné zdravotní problémy zažehnané. Vcelku by se měli cítit – až na pár výjimek – psychicky i fyzicky dobře. Jste mimořádně odolní, ale je třeba upravit životosprávu. Naopak Berani narození mezi 21. a 31. 3. by měli o své zdraví více pečovat. Ve starším věku je třeba kontrolovat krevní tlak, srdce a cévy. Nejvíce trpí hlava, mozek a oči, trpíte těžkými sny, zpřetrhaným spaním, nočními můrami. Pozor si dávejte na úrazy, zejména obličeje, rukou a nohou! Zvláště kritické dny pro Berana nastávají při úplňku. 
 
NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v březnu, říjnu a listopadu. Důležité je nespěchat. Na jaře a na podzim jste náchylnější k horečnatým onemocněním, bolestem hlavy, nachlazení horních cest dýchacích, k častým zánětům a infekcím, trpíte kožními problémy a bolestmi páteře a kloubů. Mnozí trpí nervovým vyčerpáním, nemocemi psychického rázu a poruchami zraku. Dopřejte si masáže unavené páteře, sportujte. Vneste do svého života nové stravovací návyky, neuškodí méně masa a naopak více zrnité stravy a zeleniny. Nezapomeňte na pitný režim a dopřejte si minerálky a bylinné čaje. 
 

BERAN A PSYCHIKA 

Nachází-li se Luna v Beranu, nadšení a dynamika jsou inspirativní. Sršíte humorem, sebedůvěrou, očekáváním všeho krásného, a tím strháváte i ostatní. Ohnivé znamení miluje nebezpečí, dobrodružství, vítězství a většinou nezná překážky. Smysl pro povinnost, výdělek a uznání jsou s Beranem doslova spjaty. Pro Berana je důležité najít v životě stabilitu, být produktivní a umět si bez výčitek užívat různých příjemností života. Ne vždy to však vychází, občas má sklony brát sám sebe příliš vážně, je netrpělivý a má prudké a nekontrolovatelné reakce. Často mohou vzniknout pocity nepochopení, zklamání a ublížení. Pak už bývá jen krůček k pocitům odcizení mezi partnery. 
 

BERAN A SPORT 

Řada Beranů si myslí, že jsou nesmrtelní a že právě jim se nemůže nic stát. Sami sebou jsou si tak jistí, až to vyráží dech, opak je však pravdou. Zejména Luna v Beranu zobrazuje sílu, která se bezohledně žene k cíli. Buďte opatrní ve všem, co podniknete, ve sportu zvlášť, můžete si způsobit vážná zranění. Zapracujte na své fyzičce, ale prostě se trochu kroťte. Prospěje vám cvičení, kliky, zvedání činek, fotbal, plavání. Přemíru aktivity můžete vybít třeba i údery do boxovacího pytle nebo skákáním přes švihadlo. 
 

BERAN A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE 

Tulipán, karafiát, azalka, cypřiš, borovice, dub. 
 
Jitrocelový čaj pročisťuje krev, má protizánětlivé a protiinfekční účinky, používá se k léčení onemocnění dýchacích cest a zánětů průdušek. Pomáhá při horečnatých onemocněních a onemocněních ledvin a močového měchýře. Pampeliškový čaj ze smetanky lékařské stimuluje činnost štítné žlázy a má příznivé účinky při vysokém krevním tlaku, zvýšené hladině cholesterolu a při revmatických onemocněních. Zázvorový čaj je dobrý jako prevence proti rýmě a nachlazení. Unaveným očím pomáhají chladivé obklady z borůvčí. 
 

BERAN A BARVY 

Všechny odstíny červené barvy. Rudá, vínová, tmavě červená patří k aktivitě Berana, jsou symbolem energie, lásky, vášně, tělesné sexuality a zaručují pozornost okolí. Chcete-li si naopak zachovat klidnou mysl, volte zelenou barvu ve všech jejích odstínech. 
 

BERAN A VŮNĚ 

Ideální kombinací zklidňující a aktivizační vůně je rozmarýn s levandulí. Dopřejte si také klidné chvíle relaxace a v průběhu dne si dejte harmonizující koupel s několika kapkami geránia (pelargonie vonné). 
 

BERAN A KAMENY 

Červené jaspisy a granáty uvádějí přání do souladu s realitou. Ametyst očistí mysl, zažene nepokojné myšlenky. Hematit se doporučuje při bušení srdce, nespavosti, chudokrevnosti, k odstranění otoků a krevních sraženin. Zelený jaspis upevní vůli, dodá stabilitu a pomůže s citovými problémy. 
 

 

RADA PRO VŠECHNY BERANY 

Pohyb, veselá mysl a vstřícný postoj vám pomohou překonat všechny nezdary. Angažujte se v různých oblastech, ale zapomeňte na přílišnou horlivost, ukvapenost a vyvolávání konfliktů. Využijte své obrovské energie ku prospěchu věci, nebojte se přijímat nové příležitosti – ty dobré zůstanou a ty neperspektivní odpadnou samy. Jste-li nezadaní, změňte image, nasaďte příjemný úsměv a navazujte nové kontakty. Jaro a léto přejí vrchovatě lásce a je šance oslnit a nalézt partnera svých snů. 

VÍTE, ŽE... 

  • ...udržet krok s Beranem není vůbec jednoduché? 
  • Víte, že je velmi vynalézavý a co si vezme do hlavy, to také udělá? 
  • Víte, že je netrpělivý, útočný, vznětlivý, ale umí být také neskonale něžný? 
  • Víte, že Beran má srdce na dlani, ale musí se s to s ním umět? 
  • Víte, že v jeho společnosti i ten největší škarohlíd ožije? 
  • Víte, že Beran má velkou odvahu a život bez bojů ho nudí? 

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.