Mikroregion Ladův kraj

Ladův kraj je turistický region rozkládající se mezi Prahou a řekou Sázavou a je pojmenován podle jedné z největších osobností české kultury. Josef Lada, autor známého kocoura Mikeše a dalších mluvících zvířátek, vodníků, víl a také výtvarného ztvárnění Haškova dobrého vojáka Švejka, čerpal svou inspiraci z kraje kolem rodných Hrusic po celý život.

Návštěvníkům tento region s romantickou kopcovitou krajinou nabízí řadu kulturních, historických a přírodních zajímavostí. Dovedou nás k nim početné turistické trasy a cyklotrasy, v celkové délce 140 km. Milovníci sportu si mohou zahrát golf, tenis, squash nebo provozovat vodácké sporty. Blízkost a dostupnost hlavního města a dalších krásných míst jako je Kutná Hora a Konopiště, činí z regionu skvělé výchozí místo pro další poznávací a aktivní dovolenou.

Obce Ladova kraje: Čestlice, Hrusice, Kaliště, Kamenice, Klokočná, Kostelec u Křížků, Kunice, Louňovice, Mirošovice, Mnichovice, Modletice, Mukařov, Nupaky, Ondřejov, Říčany, Senohraby, Strančice,Struhařov, Světice, Svojetice, Tehov, Velké Popovice, Všestary, Zvánovice.

Více informací, turistické a cykloturistické tipy naleznete ZDE.

Novinky

Přihlaste se k odběru vybraných aktualit, termínů akcí a brigád! Zadejte vaši emailovou adresu a potvrďte na ODESLAT:

Akce Ladova kraje,

o kterých byste měli vědět nebo ještě lépe, zúčastnit se jich, naleznete ZDE.

Ladovská zima

Upravované běžecké tratě jsou hlavním cílem projektu Ladovská zima. Ale i sjezdové tratě, boby, brusle. Více o projektu a stavu upravených tratí se dozvíte zde.

Kolobezkujeme

Cílem projektu není jenom půjčit Vám koloběžku ale především nabídnout příjemný a zajímavý pobyt v Ladově kraji. Proto také každá z půjčoven koloběžek nabízí "pod jednou střechou" mnohem větší možnosti.