Jsme součástí Ladova kraje.

Ladův kraj je turistický mikroregion rozkládající se mezi Prahou a řekou Sázavou a je pojmenován podle jedné z největších osobností české kultury. Josef Lada, autor známého kocoura Mikeše a dalších mluvících zvířátek, vodníků, víl a také výtvarného ztvárnění Haškova dobrého vojáka Švejka, čerpal svou inspiraci z kraje kolem rodných Hrusic po celý život.

Návštěvníkům tento region s romantickou kopcovitou krajinou nabízí řadu kulturních, historických a přírodních zajímavostí. Dovedou nás k nim početné turistické trasy a cyklotrasy, v celkové délce 140 km. Milovníci sportu si mohou zahrát golf, tenis, squash nebo provozovat vodácké sporty. Blízkost a dostupnost hlavního města a dalších krásných míst jako je Kutná Hora a Konopiště, činí z regionu skvělé výchozí místo pro další poznávací a aktivní dovolenou.

Obce Ladova kraje: Čestlice, Hrusice, Kaliště, Kamenice, Klokočná, Kostelec u Křížků, Kunice, Louňovice, Mirošovice, Mnichovice, Modletice, Mukařov, Nupaky, Ondřejov, Říčany, Senohraby, Strančice,Struhařov, Světice, Svojetice, Tehov, Velké Popovice, Všestary, Zvánovice.

Více informací, turistické a cykloturistické tipy naleznete ZDE.

Vzít děti, kolo, koloběžku, batoh a vyrazit. Ladův kraj sem tam připraví akce, kterých je zajímavé se zúčastnit. Naleznete je zde.

 Upravované běžecké tratě jsou hlavním cílem projektu Ladovská zima. V okolí máme dokonce i sjezdové tratě (Mnichovice), kopce pro boby (Tehov) i stadiony pro brusle (Velké Popovice). Více o projektu a stavu upravených tratí se dozvíte zde.

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.