Býk

CO ČEKÁ BÝKY V ROCE 2012 

Pro osobu narozenou ve znamení Býka jde převážně o plodný rok, i když se vyskytnou menší problémy. Přináší dobré pracovní i finanční vyhlídky, budete-li si hledět svého. Nevyužívejte však náhodných příležitostí a nepodstupujte zbytečná rizika. Všechny plány by měly být předem dobře připravené. Podnikaví Býci narození mezi 12. a 20. 5. se nezaleknou překážek, většina získá potřebné finanční prostředky prostřednictvím rodiny či díky sponzorům. Mnohým se podaří zásluhou organizačního nadání realizovat vytčené cíle. Lze očekávat posuny i v osobním životě. Býci narození mezi 21. 4. a 1. 5., kteří roky svědomitě pracují, se dočkají uznání a povýšení. Důležité je doplňování znalostí a vytváření nových kontaktů. Kdo rychle zareaguje na příležitost, hodně si pomůže. Nezaměstnaní budou mít úspěch při hledání práce. Příležitosti budou, jen si dejte pozor na podvodníky, kteří by chtěli vaší ochoty využít. Býci narození mezi 2. a 11. 5. v prvních čtyřech měsících roku pocítí napětí, které může pramenit z nevyjasněných vztahů, kompetencí a cílů. Poměry v zaměstnání budou spíše rozhádané. Tato doba vyžaduje hodně diplomacie a kompromisů. Od května se znovu začne dařit. 
 

BÝK A KARIÉRA 

Pro Býka je životně důležitá práce a dobré zázemí. Píle, vytrvalost, silný pocit odpovědnosti a tolerance jsou vlastnosti, které jsou ozdobou každého Býka. Přidáte-li soulad mezi myšlenkami a činy, nemine vás příliv nové energie a zazáříte v každém oboru. Nejlépe se bude dařit Býkům narozeným mezi 12. a 20. 5., kteří se dokážou prosadit, rozdělit si práci a zorganizovat čas. Býci narození mezi 21. 4. a 1. 5. reagují rychleji než ostatní zrozenci a jsou ochotni dřít do vyčerpání. V prvních měsících bude štěstí malinko pokulhávat, od května se ale už rýsují zajímavé obraty v profesní kariéře. Jen pozor na zatvrzelé lpění na svých argumentech – berte v úvahu i názory ostatních! Býci narození mezi 2. a 11. 5. si budou (až na pár výjimek) muset na svou životní šanci ještě chvíli počkat. Dávejte si pozor na špatný odhad, nevhodné investice a přecenění vlastních sil. Ideálním balzámem na duši Býka jsou tvůrčí aktivita, pohyb, příroda a poslech hudby. Ve druhém a čtvrtém čtvrtletí půjde to, co se dlouhou nedařilo, téměř samo. 
 

BÝK A PENÍZE 

Býci milují peníze a jsou známí svou šetrností. Když se mají dělit o své peníze, dojde vždy k vytáčkám a smlouvání. Neradi je totiž vydávají za něco, co pokládají za zbytečné. Býci jsou zřídkakdy bez peněz, na své účty jsou pečliví a dluhy platí do posledního haléře. Ženy své okolí neustále přivádí v úžas coby vzor šetrnosti a hospodárnosti. Většina Býků vůči vlastní rodině neskrblí. Dobročinnost však má své meze. Výjimkou je nákup potravin, masa a uzenin. Jsou to velcí labužníci, každé sousto si patřičně vychutnají. Nemusí mít zrovna drahý nábytek či luxusní ošacení, ale bez plného talíře a žejdlíku piva si život nedokážou vůbec představit. Větší pozor na finanční výdaje by si měli dávat Býci narození mezi 2. a 11. 5. 
 

BÝK A LÁSKA 

Býci jsou považováni za jedny z nejsmyslnějších milenců a milenek zvěrokruhu. Je-li Venuše nebo Mars v Býku, zapojí do milování všechny smysly. Když milují, tak velmi majetnicky a od partnera vyžadují oddanost a věrnost. Tentokrát však očekávejte poněkud neklidný rok. Vaše pověstná rozvážnost bude ta tam, všudypřítomná krása vás nenechá chvíli v klidu. Pro svobodné je to výzva, pro zadané malér. Milostnému pokušení budou nejvíce vystaveni horkokrevní Býci narození mezi 21. 4. a 1. 5. V trvalých vztazích lze očekávat hlubší úvahy nad některými body vašeho soužití. Býci narození mezi 12. a 21. 5. se zabývají více myšlenkami na práci než láskou na jednu noc. Jisté je, že velice lpí na své rodině. Býci narození mezi 2. a11. 5., počítejte s několika zatěžkávacími zkouškami, které prověří váš vztah. Většina se smíří s nedostatky svých miláčků a nakonec se naučí brát je takové, jací doopravdy jsou. Pro nezadané Býky Venuše postaví do cesty hned několik nabídek za předpokladu, že budete více aktivní. Neobávejte se změnit svůj dosavadní život, ve dvou se to přece jen lépe táhne. 
 
Nejvhodnější partner Býka: Rak, Panna, Kozoroh, Ryby 
Neutrální partner Býka: Váhy, Štír, Střelec, Vodnář 
Konfliktní partner Býka: Beran, Blíženci, Lev, jiný Býk 
 

BÝK A ZDRAVÍ 

Zejména začátkem roku očekávejte větší fyzický nápor, budou na vás kladeny zvýšené požadavky a je třeba se připravit na možnost vyčerpanosti. Z přepínání sil mohou pramenit různé zdravotní problémy. Dávejte si pozor na prochladnutí, zejména ústní dutiny, průdušek a uší. Rovněž páteř a klouby Býků trpí neustálým fyzickým zápřahem. Střežte se ponocování, nadměrné konzumace tučných jídel a pití alkoholu. Z přejídání si můžete přivodit zvýšení cholesterolu, choulostivý žlučník a cukrovku. Pozor si dejte na výšky a pády, pokud rádi vaříte, neopařte se a nespalte. Nezapomínejte na relaxaci, nejlépe v přírodě, a na kulturní vyžití. 
 
NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY od ledna do dubna. Důležité je rozdělit si práci a odpočinek. Častěji si měřte krevní tlak a kontrolujte svou tělesnou váhu. Věnujte co nejvíce času procházkám a relaxaci v přírodě. Utříbíte si nejen myšlenky, ale zklidníte podrážděnost a posílíte obranyschopnost. V únoru a listopadu pokud možno nikam nevyjíždějte a nepracujte s něčím nebezpečným, zejména s ohněm či rachejtlemi. 
 

BÝK A PSYCHIKA 

Zrozenci v Býku by měli především vyznávat rodinu – ta je posiluje a dodává jim pocit bezpečí. Většina Býků má ráda svůj klid a zajetý řád. Nemusí denně chodit do společnosti, hlasitě se bavit a upozorňovat na sebe. I když výjimky se najdou. Nejhůře se cítí, když ztratí domov, rodinu či se přesouvají z místa na místo, ačkoli o to vůbec nestojí. Býčí duše velmi niterně trpí, ale navenek to nedává znát. Zahálka Býkům rozhodně neprospívá, pohyb ano. Psychické uvolnění nabízejí dechová cvičení, jóga a hudba. Důležité jsou i koníčky, většina Býků je velmi manuálně zručná, tito zrozenci rádi pracují se dřevem a ledacos si také opraví. Práce na zahradě, sázení a plení pro ně představuje také velmi dobrou relaxaci. 
 

BÝK A SPORT 

Poněkud pohodlnější Býci by rozhodně měli zařadit do svého programu nějaký druh sportu, třeba tenis, fotbal, volejbal, běh, box či aerobik. Většina Býků nemá ráda příliš pohybu, překonávání rekordů, nicméně protažení těla je velmi potřebné. Posílíte tím nejen svou tělesnou kondici, páteř a klouby, ale zpevníte také svalstvo, navíc vám svižný pohyb dodá radostnou náladu. Býkům velmi prospívá pohyb spojený s hudbou. Doporučují se výlety, turistika, cyklistika a tanec. 
 

BÝK A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE 

Iris, petrklíč, chrpa, blatouch, vrba, modřín, dub. 
 
Rozmarýnový čaj se doporučuje osobám, které trpí nízkým krevním tlakem a nedostatkem energie. Violkový čaj se používá při horečnatých katarech horních cest dýchacích a suchém kašli. Mařinkový čaj zmenšuje nervové napětí, stres, pomáhá při bolestech hlavy. Mateřídouškový čaj se doporučuje jako prostředek k léčení depresí a splínů. Jeho uvolňující účinky podporují prokrvení a rozjasní náladu. 
 

BÝK A BARVY 

Olivová, khaki, světle modrá, růžová, béžová, hnědá i bílá, žádné zářivé výstřelky, spíš teplé tóny. Býci nemají v lásce příliš křiklavé a nápadité kombinace. Potrpí si na čisté, jednoduché a většinou sportovní oblečení. Červená, fialová, brčálově zelená a černá na Býky působí negativně. 
 

BÝK A VŮNĚ 

Býk má nejcitlivější a nejdokonalejší čich a je velmi vnímavý k vůním. Říká se, že podle čichu si vybírá jídlo a dokonce i partnera! Na Býka nejvíce působí přírodní vůně. Náladu mu pozvednou harmonizující vůně, vanilka ve vonných tyčinkách či v aromaolejích, stejně tak vůně modřínu, levandule, meduňky, třezalky či růžového dřeva. 
 

BÝK A KAMENY 

Opál přivolá harmonii, napomáhá při soustředění, naplňování a uskutečňování životních snů. Pomůže zamezit chybám v citovém životě. Sodalit přináší pracovní a tvůrčí úspěchy, překonává pocit nejistoty. Rubín podporuje energetický potenciál, bystří rozum, zvyšuje sebevědomí a odvahu, ochraňuje lásku a zvyšuje sexuální aktivitu. 

RADA PRO VŠECHNY BÝKY 

Každý Býk by si měl především vylepšovat svoji fyzickou kondici sportem. Procvičujte šíji a bederní páteř, uvolňujte její napětí od přemíry starostí. Rozhodně si dávejte pozor na množství konzumované potravy a nadměrné pití piva a alkoholických nápojů. Zbavte se svých zlozvyků a neduhů. Mnohým mužům by nezaškodilo zastřihnout si vlasy, nehty a vyměnit ošoupané džíny a sešmajdané tenisky za sportovní oblečení a obuv. Ženy by se měly oblékat do veselejších pastelových barev a zásadně omezit sladkosti. 

VÍTE, ŽE... 

  • ...Býk nerad provádí jakékoli změny a s nelibostí se změn účastní? 
  • Víte, že se těžko přesazuje a že většinou zapustí kořeny tam, kde se narodil? 
  • Víte, že miluje domácí pohodu, prostřený stůl a klidnější protějšek? 
  • Víte, že velice rád trampuje, zakládá oheň a spí pod širákem? 
  • Víte, že se nadevše rád miluje všemi možnými způsoby? 
  • Víte, že Býci mají pedagogické, literární, hudební i výtvarné vlohy?

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.