Kozoroh

CO ČEKÁ KOZOROHA V ROCE 2012 

Pro osoby narozené v Kozorohu je to velice slibný rok. Během prvního čtvrtletí budete natolik zaměstnání, že ani nepostřehnete, jak ten čas ubíhá. Dosáhnete mnohého, pokud budete chtít. Kozorozi narození mezi 22. 12. a 10. 1. mají nakročeno k úspěchu. Budete mít šanci postoupit či obsadit ta nejlepší, ale také nejnáročnější místa. Nebude to zadarmo, mnozí budete vystaveni značné fyzické i psychické zátěži. Zvlášť příznivě se bude dařit podnikatelům, obchodníkům, vedoucím pracovníkům, programátorům, zemědělcům i sportovcům. Kozorozi narození mezi 11. 1. a 20. 1. musí nutně dořešit staré resty a začít novou etapu svého života. Seberte všechny síly a zkušenosti a neobávejte se realizovat své plány. Je třeba i trochu riskovat, planety hovoří, že většině se to vyplatí. Svobodní jedinci by měli být nakloněni novým setkáním. Obchodní i milostné zájmy se prolínají. Jde o zvlášť příznivé období pro založení rodiny. V zásadě každý Kozoroh dokáže prosadit svou autoritu, kdykoli se mu jen chce. Nejhorším nepřítelem jsou vaše ohledy, úzkostlivost, ale i neústupnost, která vás později přivádí do nesnází a problémů. Shledáte-li na věcech i prvky humorné, budete prožívat úspěšný rok. 
 

KOZOROH A KARIÉRA 

Ctižádostiví Kozorozi mohou očekávat výrazné zlepšení v prvním čtvrtletí a od září do prosince. Budete obdařeni schopností kalkulovat, vymýšlet a přemýšlet, mnozí dostanou chuť zlepšit si své dosavadní vzdělání. Nic pro vás nebude nedostižné, ke všemu budete přistupovat s velkou odvahou a takovou houževnatostí, že vám i nepřátelé budou ustupovat z cesty. Bude to vše díky vaší energii, vytrvalosti, logickému myšlení a zejména schopnosti poprat se s problémy a řešit i ty nejtěžší úkoly. Je také možné, že se vám nevyhne nějaký ten šrám, ale nebude vám to vadit, o to více bojovnější a odvážnější budete. Je více než pravděpodobné, že se mnohým podaří prosadit nové progresivní názory a zároveň vyřešit řadu problémů. Výjimečně bude většina z vás naladěna optimisticky. Hůře si povedou Kozorozi s prudkým temperamentem a výbušnou povahou, kteří zatvrzele lpí na svých argumentech a mají tendenci jít za svým cílem za každou cenu, třeba i proti všem. Ti by se měli nad svým chováním zamyslet a raději táhnout s ostatními za jeden provaz. 
 

KOZOROH A PENÍZE 

V oblasti financí bude tento rok nadějný, pokud se objeví nějaké problémy či těžkosti, budou průběžně ustupovat. Nejeden Kozoroh se rozhodne pro velké nákupy nebo pro věci, které nějak souvisejí s jeho koníčky. Ženy investují peníze do svého zjevu a šatníku, budou si chtít vylepšit svůj image. Rovněž studium a různé kurzy pohltí část výdělku Kozorohů. Pracovně i finančně by se mělo nejvíce dařit Kozorohům narozeným mezi 22. 12. a 10. 1., a to v prvním čtvrtletí a v září až prosinci. Pozor si dávejte na duben, červenec a srpen, kdy můžete překročit finanční rozpočet. Mějte vždy něco v záloze, myslete na nečekaná vydání a na zadní kolečka. Rozhodně v tomto roce nikomu nepůjčujte peníze, ale buďte opatrní i ve věci vlastních půjček. Nelze vyloučit, že hrozí finanční ztráty, nedorozumění a soudní spory. 
 

KOZOROH A LÁSKA 

Kozoroh je silnou bytostí. Vůle, pracovitost, tvořivost, chuť jít vpřed mu často mohou být až ke škodě, neboť mu uniká smysl pro romantiku. Prozkoumat vnitřní pocity Kozoroha je velmi obtížné. Většina Kozorohů emoce jako lásku, radost, hněv či nervozitu dovedně skrývá. K lásce potřebují impulz, postupné gradování citů, vyvážené jednání, což chvíli trvá, potom ale do toho spadnou, ani nevědí jak. Kozorozi jsou praktičtí i v milování, nejraději spojí příjemné s užitečným. Milují se rádi, ale do sexu se nenutí, milují se jen tehdy, jsou-li v souladu s partnerem přes den, v opačném případě dokážou vzdorovat několik dní až týdnů. Kozorozi narození mezi 22. a 31. 12. si více hledí svého domova a rodiny a mělo by se jim opravdu dařit. Navíc budou natolik vytížení, že jim sotva zbude čas na nějaké zálety. Nezadaní Kozorozi, narození mezi 1. a 10. 1., mají velkou šanci potkat spřízněnou duši. Daleko více problematické vztahy mohou prožívat Kozorozi narození mezi 11. a 20. 1. Nejspíš se budou potýkat se zklamáním, partneři zřejmě nebudou takoví, jak by si představovali, nebo se vztah nějak zvrtne. Nedoporučuje se řešit nezdary alkoholem! Nepřestaňte hledat lásku. 
 
Nejvhodnější partner Kozoroha: Býk, Panna, Ryby 
Neutrální partner Kozoroha: Rak, Lev, Štír, Střelec, Vodnář 
Konfliktní partner Kozoroha: Beran, Blíženci, Váhy, jiný Kozoroh 
 

KOZOROH A ZDRAVÍ 

Zdravotní problémy bývají nejčastěji spojené s krevním oběhem a velkou fyzickou a duševní námahou. Trpí na bolesti hlavy, bolestmi krční a bederní páteře, kloubů, trápí je revmatismus, nadměrné pocením, kožní vyrážky, zvětšené póry a akné. Častěji než jiná znamení trpí duševními stresy, ledvinovými infekcemi, prostatou a problémy se ženskými orgány. Někteří si stěžují na žaludek, nadýmání a špatné trávení. Větší pozor na své zdraví a správnou životosprávu by si měli dávat Kozorozi narození mezi 1. 1. a 20. 1. 
 
NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v dubnu, červenci a srpnu. Obecně platí, že lidé narození ve znamení Kozoroha vykonávají obvykle víc práce, než je jejich povinnost. Rovněž si dávejte v tyto měsíce pozor na příslovečnou trpělivost Kozoroha, protože když ji jednou ztratí a rozzuří se, přestane se ovládat, a to pak je třeba brát skutečně vážně, protože následky mohou být značné. Jakékoli domluvy a argumentace jsou zbytečné, Kozoroh napadá vše, co mu stojí v cestě. Jediná rozumná věc, kterou lze v této situaci udělat, je jít mu z cesty a vyčkat, až vychladne. 
 

KOZOROH A PSYCHIKA 

Kozoroh je spolehlivý, klidný, metodický, ale také umíněný a tvrdohlavý. Přestože je v zásadě introvert, může se za jistých okolností projevit jeho prudká, vznětlivá a energická povaha, která ho dokáže proměnit ve velice výmluvného a neúnavného řečníka. Nehůře prožívá pracovní a citové nezdary. Kozoroh patří k nejpesimističtějším ze všech dvanácti znamení zvěrokruhu, když se mu rozpadne rodina nebo ztratí práci, těžko se s tím vyrovnává. Zapomene i na předešlé úspěchy a před sebou vidí jen ten jediný černý bod. Není snadné ho ovlivnit a pomoci mu. Lpí na vžitých návycích, má velký respekt k rodinnému životu a tradicím. Po zklamání zůstává většinou sám. 
 

KOZOROH A SPORT 

Většina Kozorohů je velmi aktivní, miluje pohyb a sport. Tito zrozenci jsou velmi soutěživí, dávají přednost zimním sportům, lyžování, běžkám i pěším túrám. Baví je horolezectví, jízda na kole a míčové hry. Řada Kozorohů miluje golf, squash, zajímají se o karate, judo, box i kulečník. Jsou to výborní hokejisté, fotbalisté, nohejbalisté i plavci. Ženy rády tančí, věnují se aerobiku, stepu, gymnastice a tai-či. 
 

KOZOROH A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE 

Sedmikráska, sněženka, trnka, vavřín, topol, kaštan, modřín. 
 
Trnkový čaj je pokládán za dobrý prostředek proti špatnému trávení, je výborný k posílení žaludku, proti zácpě, kožním vyrážkám a ekzémům. Andělikový čaj je vhodný proti sklíčenosti, malomyslnosti a úzkosti, neboť obsahuje látky, které mají vyrovnávající účinky na nervovou soustavu. Rovněž se používá při nechutenství a pocitu celkové slabosti. Je vhodný také při jarní únavě. 
 

KOZOROH A BARVY 

Osoby narozené v Kozorohu příliš nemilují křiklavé barvy a nápadné vzory. Většinou dávají přednost tmavším odstínům. Žádné zářivé výstřelky, nýbrž šedá, hnědá, olivová, tmavě modrá, černá. Nezaškodilo by barvy trochu zesvětlit, například zkombinovat s tóny sytě žluté, oranžové a bronzové. 
 

KOZOROH A VŮNĚ 

Skořicové a levandulové vonné tyčinky zahánějí deprese, černé myšlenky, pomáhají při nervové vyčerpanosti. Santalové orientální tyčinky dodají myšlení i jednání hloubku. Dobrou náladu vyvolává vůně vavřínu, borovice a grapefruitu. Do aromalamp se hodí hřebíček, muškát, rozmarýn či zázvor – provoní celý byt. 
 

KOZOROH A KAMENY 

Magnezit pomáhá při neurologických bolestech hlavy, zubů a zad a podpůrně působí při léčení revmatismu i prostaty. Granát a karneol posilují celé tělo a zmírňují křeče. Chalcedon přináší přátelství, štěstí, duševní inspiraci a výřečnost. Je rovněž vhodný při onemocnění trávicího traktu. 

RADA PRO VŠECHNY KOZOROHY 

Klidně plánujte budoucnost, ale na přítomnost nezapomínejte. Práce je důležitá, ale odpočinek rovněž. Odhoďte negativismus a vyhledávejte společenské kontakty. Více komunikujte zejména s mladými lidmi. Snažte se více otevřít své nitro a neobávejte se říct vše, co máte na srdci. Držte krok s módou a dbejte na sebe. Nesnažte se mít na kontě víc, než můžete. Dopřejte si aspoň jednou do roka pořádnou dovolenou. 

VÍTE, ŽE... 

  • ...Kozoroh má obzvláště velké vědomí vlastní zodpovědnosti? 
  • Víte, že slyší jen to, co chce, a na hloupé žvásty odmítá reagovat? 
  • Víte, že má svoji hlavu, svoje myšlení, kterému je často těžké porozumět? 
  • Víte, že často působí jako chladný a bezcitný člověk, ale opak je pravdou? 
  • Víte, že je velmi realistický a konzervativní a že miluje pevný řád a rodinu? 
  • Víte, že k lásce potřebuje impulz, postupné gradování citů? 

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.