Lev

CO ČEKÁ LVA V ROCE 2012 

Pro člověka narozeného ve Lvu je to rok pozitivní, tvořivý, pestrý, ale také náročný. Mnoho záležitostí bude vyžadovat bystrost a pozornost. Lvi narození mezi 23. 7. a 2. 8. dosáhnou lepší výsledky s jasnými postoji a plány. Lepší výsledky se dostaví spíše díky trvalé snaze než z důvodu přehnaných ambicí a přílišného plýtvání energie. Jedincům, kteří jsou ješitní na svůj zjev, nepostačí pouze osobní kouzlo, ale budou muset s sebou pořádně hodit. Lvi narození mezi 3. a 12. 8. mohou očekávat zajímavé nabídky, které je však nutné předem ověřit. To znamená více promýšlet každý krok. Ve vztazích se mohou objevit menší trhliny, které se při dobré vůli dají řešit. Lvi narození mezi 13. a 23. 8. se budou zřejmě potýkat s nečekanými změnami. Nemělo by vás překvapit zpoždění různých událostí a rovněž doplňování znalostí, absolvování školení nebo rekvalifikace. Ve finančních záležitostech se nedoporučuje příliš hýřit, spíše šetřit, myslet na zadní kolečka. Kdo hledá práci, neměl by jen pasivně čekat na možné příležitosti. Pouze rozhodnost a obnovená snaha povedou k potěšujícím výsledkům tohoto roku. A hlavně se naučte dělat kompromisy! 
 

LEV A KARIÉRA 

Příznivé aspekty, kdy můžete dosáhnout úspěchu ve všech možných oblastech, se budou objevovat během celého roku a to, čeho dosáhnete nyní, naplno zúročíte v dalším roce. Podnikaví Lvi budou mít dostatek příležitostí použít a rozvinout své schopnosti a posunout se aspoň o schůdek výš. Od ledna do března se vaše aktivity budou vyvíjet spíše ve znamení příprav. V dubnu chytnete nový dech, výrazně zesílí nejen vaše fyzická, ale také duševní síla. Mnozí získáte nový pohled na prošlé události a začnete se zabývat věcmi, kterým daleko více rozumíte a které vás baví. Nový zdroj příjmů na sebe nenechá dlouho čekat. Příznivý obrat v kariéře a financích zaznamenají především Lvi, kteří se narodili mezi 23. 7. a 12. 8. Daří se Lvům pracujícím v obchodní sféře, bankovnictví, cestovních kancelářích, makléřům, plastickým chirurgům, podnikatelům, umělcům a sportovcům. Naopak ti, kteří se narodili mezi 13. a 23. 8. by měli přemýšlet, jak by svou pozici vylepšili a vydělali více peněz. Rozhodně se nebraňte změnám. 
 

LEV A PENÍZE 

U podnikavých a flexibilních Lvů nastane finanční zlepšení. Jedni uskuteční velké nákupy spojené s bydlením, druzí vloží peníze na vylepšení svého image a šatníku, jiní posílí své vědomosti studiem a cestováním. Ti, kteří zrovna nemají na růžích ustláno a hledají pracovní uplatnění, dostanou šanci a naleznou nový zdroj příjmů. Tento rok by měl patřit převážně ženám. Úspěšné budou zvláště ty, které jsou obdařeny kreativitou, pílí, obchodním nebo uměleckým talentem. Důležité investice a rozhodnutí je však nutné si v prvních třech měsících právně ověřit a spíše je přesunout na další část roku. Období od dubna do října je vám více nakloněno, pak už nemusíte váhat, i když opatrnosti je vždy třeba. Nelze vyloučit, že dobře vybraná investice by mohla přinést zisk. Poslední dva měsíce ukážou, jak jste byli aktivní a schopní. Pro většinu Lvů bude konečné bilancování příznivé, ale budou i tací, kteří se příliš nesnažili a svoji příležitost propásli. 
 

LEV A LÁSKA 

Lev kraluje zvířatům a podobně je to i s lidmi narozenými ve Lvu. Lev vás naprosto okouzlí úsměvem, uhlazeným chováním a nekonečnou štědrostí. Patří sice do ohnivého znamení, ale snaží se svůj oheň skrývat, nikoli však při milování. Lev je značně náruživý, hravý, patří do kategorie zdatných milenců s ohromnou fantazií. Společenští Lvi by si měli dávat obzvlášť pozor na milostné pletky a z toho vznikající problémy. Zejména v únoru, březnu a v letních měsících lze očekávat možnost nepříjemných srážek a konfliktů. Koncem podzimu se vztahy dořeší nebo pročistí. Vydrží pouze manželství velmi silná. Ženy si povedou daleko lépe, pokud vůbec některá zhřeší, tak potají, kdesi daleko od domova. Jen hrstka nezadaných a bezdětných žen pravděpodobně partnera vymění. Více je však těch, které si hledí rodiny a povinností. Lvům, kteří prožili citové zklamání a žijí sami, příchod žhavého léta přinese nové příležitosti k seznámení. Rovněž nelze vyloučit neočekávané setkání s osobou, se kterou jste kdysi prožili žhavý románek. Ale pozor, abyste netrpěli samolibostí. Mohli byste dostat lekci od člověka, který na to vůbec nevypadá. 
 
Nejvhodnější partner Lva: Beran, Váhy, Střelec, jiný Lev 
Neutrální partner Lva: Rak, Panna, Kozoroh, Vodnář, Ryby 
Konfliktní partner Lva: Býk, Blíženci, Štír 
 

LEV A ZDRAVÍ 

Je-li Luna ve Lvu, je třeba zmírnit pracovní tempo – do svého programu zařaďte více odpočinku. V tomto období zejména starší generace trpí na zvýšený krevní tlak, potíže se srdcem a s cévami a únavou. Nevylučují se problémy s bederní bránicí, mohou se ozvat ischias, ledvinové kameny, prostata a ženské potíže. Máte-li problémy se srdcem zvolte raději klidový režim a věnujte se třeba zajímavé četbě nebo surfování po internetu. Jste-li zdraví, pohyb na čerstvém vzduchu naopak podpoří váš krevní oběh a posílí srdce stejně jako jiné druhy sportu. Prospěje vám i vyhřívání se na slunci, nesmí být však přílišné vedro. Rovněž sauna a masáže těla prohřívacími oleji s esencí jasmínu a rozmarýnu vám udělají dobře. 
 
NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v lednu, únoru, březnu a listopadu, jsou to krizové měsíce, které předznamenávají únavu zejména těch Lvů, kteří usilovně a bez odpočinku pracují. V tyto měsíce věnujte zvláštní pozornost svému zdraví. Přechodíte-li angínu či jiné horečnaté onemocnění, vašemu srdci to neprospívá a může to přivolat vážné srdeční problémy. Napětí, stres, ale i nějaké to nedorozumění v rodině se mohou nepříjemně ozvat tlakem okolo žaludku. Věnujte pozornost pohybu, lehkému stravování, zařaďte do jídelníčku mořské plody a dostatek vitaminů. 
 

LEV A PSYCHIKA 

Zrozenec ve Lvu má rád život na úrovni, příjemné prostředí, společenský život a humor. Nevynechá žádnou příležitost, kde by se mohl náležitě předvést. Miluje komplimenty a lichotky, ke své spokojenosti potřebuje tleskající publikum. Stereotyp ho nudí. Těžce nese, když se mu život nevydaří podle jeho představ, ale pýcha mu nedovolí, aby chodil se svěšenou hlavou. Zato jeho nitro nevýslovně trpí. Cítí se nevalně, pošlapán na duchu i na své vrozené hrdosti, často sáhne po skleničce. V alkoholovém opojení to jde snáz, ale jen do té doby, než vystřízliví. V takové chvíli je dobré zalarmovat zdravý rozum, případně navštívit psychologa, který vás nejen vyslechne, ale dá vám také cenné a užitečné rady. Rozhodně nezůstaňte v nečinnosti. 
 

LEV A SPORT 

Jak je všeobecně známé, že existují nejméně dva druhy Lvů. Jedni jsou hbití, sportovně nadaní, druzí rádi odpočívají a téměř každý krok je nad jejich síly. Lvi milují slunce, dokážou se hodiny vystavovat jeho paprskům a do bronzova se opalovat. Skvěle se cítí na pláži u moře a vůbec u vody. Miluji plavání, veslování, windsurfing, ale i tenis, golf, volejbal a tanec. Ti lenivější nanejvýš házejí šipkami do terče, hrají šachy, domino či různé karetní hry. Řada Lvů dokáže prosedět celé hodiny u počítače a televizní obrazovky. 

 

LEV A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE 

Slunečnice, růže, pivoňka, hloh, oliva, akát, červené jeřabiny. 
 
Čaj z máčky pomáhá při křečovitém kašli, bolestech žaludku a při tvorbě ledvinových a močových kamenů. Rovněž zlepšuje a prokrvuje oblast podbřišku u mužů a zvyšuje sexuální pohotovost. Čaj z buřiny uklidňuje srdeční rytmus a zároveň posiluje srdeční sval. Kromě toho zlepšuje zásobování věnčitých cév krví. Používá se také při nespavosti, srdeční úzkosti, při poruchách štítné žlázy a v období klimakteria. Pomáhá při slabém trávení, nadýmání a střevních potížích. 
 

LEV A BARVY 

Lev je nerozlučně spjat s teplem, světlem a jasem. Miluje sluneční barvy od zlaté, sytě žluté, oranžové přes purpurovou až po jasně červenou. Většina Lvů, zejména ženy, se rádi zdobí zlatými přívěsky. 
 

LEV A VŮNĚ 

Osoba narozená ve Lvu si potrpí na eleganci a drahé vůně. Upřednostňuje francouzské parfémy, nejraději má značku Dior nebo Chanel. Do aromalampy je vhodná kombinace levandule s rozmarýnem, která nejen provoní celý byt, ale vyrovnává také krevní tlak a navozuje dobrou náladu. 
 

LEV A KAMENY 

Lapis lazuli probouzí vskutku královské vlastnosti – duchovní hloubku a vnitřní nesobecké vidění. Zlatý topaz vede k zamyšlení, onyx k sebekontrole a pokoře. Hřejivé sluneční teplo dodává Lvům jantar: královský jantar prosvětluje a očišťuje organismus, podporuje léčbu vlastní vůlí, napomáhá hormonálnímu a trávicímu systému. Pocit čistoty dodá Lvům křišťál.

RADA PRO VŠECHNY LVY 

Ovládejte svoji ohnivou energii, jinak ovládne ona vás. Dbejte daleko víc na stupeň záře, která vás prostupuje a kterou šíříte kolem sebe. Může oslepit a může být i nepříjemná. Neházejte kolem sebe ohnivými pohledy, volte spíš příjemný úsměv, vstřícná gesta a tichý krok. Vyhněte se konfliktům, zbytečně nepřehánějte. Skromné okouzlení bývá často účinnější než vyzývavé chování. Buďte vlídní ke svým blízkým, ale i k těm lidem, kteří vás zrovna neberou. Zachovejte si objektivitu a humor za každou cenu a důležité věci neodkládejte, ale řešte. 

VÍTE, ŽE... 

  • ...Lev miluje život na úrovni, okázalé večírky, party a labužnické pokrmy? 
  • Víte, že Lev vždycky ví, co chce, a většinou to taky dostane? 
  • Víte, že neustále hladoví po uznání? Proto mu je občas dejte najevo! 
  • Víte, že láska a vřelý obdiv jsou dva magické klíče k jeho srdci? 
  • Víte, že Lev se nikdy nedá zotročit, spíš on sám se stává otrokářem? 
  • Víte, že pro Lva je láska důležitou potravou, která musí být nejen chutná, ale musí jí být také dostatek? 

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.