Rak

CO ČEKÁ RAKA V ROCE 2012 

Pro osoby narozené v Raku je to středně šťastný rok. Úspěchy se střídají s nezdary. Na začátku roku budete muset přemýšlet, jakých pokroků v životě chcete dosáhnout. Mnohým se naskytnou nové možnosti a je na vás, jak se k nim postavíte. První dva měsíce přinesou Rakům narozeným mezi 22. 6. a 1. 7. těžké chvíle, které jim dají možnost sebepoznání. Mnozí se však dočkají podpory a povzbuzení od ostatních. Zbytek roku bude výrazně lepší. Raci narození mezi 2. a 12. 7. by měli vsadit především na týmovou práci. V kolektivu se cítí lépe, než když pracují sami. Své jistoty si nejen udrží, ale dokonce si polepší. Ve finančních a milostných záležitostech se doporučuje obezřetnost a rozvážnost. Buďte opatrní na nestřídmost, máte vrozený sklon dopřávat si. Rovněž si dejte pozor na spory s příbuznými a na úřední jednání. Raci narození mezi 13. a 22. 7. mají ze všech Raků největší umělecké nadání. Jsou to rození tvůrci, přátelští a vždy ochotni vyhovět. Zorganizujte si své činnosti tak, aby jste měli dostatek času na rodinu i závazky. Občas to bude vyžadovat rozhodnost a odmítnutí něčeho dalšího, ale bude to lepší než zůstat pod silným tlakem. Vyhlídky jsou překvapivě příznivé. 
 

RAK A KARIÉRA 

Ačkoli Rak není příliš materiálně založený a není zaměřený na peníze, většinou zjistí, že mívá ve finančních záležitostech štěstí. Pro Raka je spíše typické, že peníze utratí hned, jakmile je obdrží, než aby si dal něco stranou na později. Miluje pohodlí, luxus, starožitnosti a je velký labužník v jídle a pití. Nerad se vzdává jakéhokoli požitku, po kterém touží. Raci narození mezi 2. a 22. 7. mají vynikající intuici, rychle rozpoznají vhodnou příležitost, a ačkoli jsou od přírody poněkud pomalejší, rychle se jí dokážou chopit. Ti nejschopnější jedinci postoupí hned o několik příček na žebříčku úspěšnosti. Vzestup kariéry a velké pracovní vytížení zároveň vyžaduje dostatek odpočinku. Průběžně se můžete těšit z večírků a společenských událostí, ale i z cestování. Raci narození mezi 22. 6. a 1. 7. budou muset zmobilizovat veškerou energii, absolvovat různé kurzy a vylepšit si znalosti jazyka, aby si udrželi své pracovní pozice. Kdo vyvine velké úsilí, dojde cíle. 
 

RAK A PENÍZE 

Dřívější každodenní model může ještě chvíli fungovat, ale musí se do něj zakomponovat nové poměry. Aby se vám finančně dařilo, budete se muset více snažit, inovovat a převzít více zodpovědnosti. Chcete-li mít ve svém konání jistotu, pak rozhodně neriskujte a nesázejte, ale spíše ukládejte. Dejte si pozor na velmi nákladné koníčky a příliš aktivní kolegy, kteří vás mohou zastínit svou výřečností a hbitostí. Nepodléhejte zbytečně emocím, které vás tu a tam přepadají, ani chmurám, není důvod. Každá situace přináší střídavé výhody. Svůj základ většina Raků má jistý a každý den něco přibývá. Věřte sobě a své intuici. Od března se můžete těšit na příznivé zprávy a pozvolné finanční zlepšení. 
 

RAK A LÁSKA 

U Raků hraje důležitou roli sex. Velmi rádi se milují, mazlí a říkají všechny ty roztomilé pošetilé řečičky, co k lásce patří. Láska a romantika patří k jejich životu stejně jako slunce, voda a vzduch. Bohužel, nelze spoléhat na jejich bezvýhradnou věrnost. Tedy u některých Raků. Rádi se pohybují volně a svobodně, milují přírodu, cestování, zábavu, smích, k životu nutně potřebují jiné lidi. Raci nezapomínají na své přátelé, někteří se vrací i k bývalým láskám. Jedno je jisté: když Rak potká svůj idol, celý se rozzáří a ožije. Pokud lásku ztratí nebo žije sám, doslova niterně trpí a stává se popudlivý a zlostný. Za základ štěstí považuje svou rodinu, ale ne každý si to vždy uvědomuje, tedy dokud ji má. Proto je třeba dobře si rozmyslet každý nesprávný krok, zejména týká-li se manželství. Nejlépe se bude dařit Rakům narozeným mezi 2. a 22. 7. Můžete se těšit na několik radostných událostí, na zásnuby, svatbu, křtiny. Svobodní Raci mají velkou šanci potkat spřízněnou duši v jarních a letních měsících. Složitější vztahy mohou prožívat Raci narození mezi 22. 6. a 1. 7. Zejména první dva měsíce a o dovolených může probíhat intimní život velmi chaoticky. Dejte si pozor, ať se nezapletete do osudných emocionálních sítí. Bylo by těžké se z nich vymotat. 
 
Nejvhodnější partner Raka: Býk, Panna, Štír, Ryby, jiný Rak 
Neutrální partner Raka: Blíženci, Lev, Střelec, Kozoroh 
Konfliktní partner Raka: Beran, Váhy, Vodnář 
 

RAK A ZDRAVÍ 

Se zdravím to bude jako s počasím, střídavě slunečno a oblačno. U dlouhodobě nemocných se s novým rokem výrazně vylepší či stabilizuje jejich zdravotní stav. Raci jsou velmi přecitlivělí, čímž si dokážou porouchat nervový systém. Zbytečně se všeho bojí a malují čerta na zeď. V momentě, kdy jim něco chybí, si vsugerují, že jejich choroba je vážná, a nikdo jim to nedokáže vymluvit. Rázem ztratí chuť do života a trápí se. Nejvíce je trápí psychické poruchy, různé alergie, ekzémy, nachlazení, žaludek, žlučník, játra, ledviny a cukrovka. Je nutné stravovat se lehce, dodržovat pitný režim a sportovat. 
 
NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY od ledna do února a v letních měsících. Vyvarujte se rychlých přechodů ze zimy do tepla a naopak. Dávejte si pozor na přejídání, alkohol, drogy a hazard. Vyhýbejte se všem lidem, kteří vás rozčilují, odčerpávají vám sílu. Buďte opatrní ve všem, co budete podnikat, hrozí úrazy. Zapomeňte na bujaré večírky, ponocování, dávejte si pozor na cestách. Váš patron Měsíc vám není v tomto ohledu nakloněn, tak tedy všeho s mírou. Příroda, pohoda a humor je pro vás lék na všechny neduhy. 
 

RAK A PSYCHIKA 

Osoba narozená v Raku s vládnoucím Měsícem žije v tempu svých vnitřních emocí. Měsíc ukazuje, jakou hodnotu má v životě duše – odráží lidské vnímání a konání. Rakům je vlastní silné podvědomí a notná dávka citlivosti a intuice. Vnímavost a pasivita jde ruku v ruce tehdy, pokud se nedaří. Raci jsou jemnocitní, přemýšliví, tvořiví, často se upínají na vzpomínky z dětství. Říká se, že co zažili v mládí, to si s sebou nesou po zbytek života.Nezbytně touží po bezpečí, ochranné a milující náruči. Potřebují být neustále obklopeni láskou. Nejvíce strádají, pokud ztratí rodinu. Dobře se cítí ve společnosti přátel. Uklidňuje je jakákoli tvořivost, hudba a procházky blízko vody. 
 

RAK A SPORT 

Raky přitahuje všechno zelené a voňavé, nejvíce však voda. Šplouchání, cákání, skákání šipek do vody, plavání, potápění, veslování, jachting, ale i fotbal, tenis a golf. Raci velmi rádi hrají šachy a karty, bystří jim totiž mysl a také se při hře příliš neunaví. Milují přírodu, východ a západ slunce, zurčení potoka, mořský příliv a odliv. Mají svá tajná místa, kam se rádi čas od času vracejí. 
 

RAK A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE 

Konvalinka, muškát, oleandr, fuchsie, jabloň, javor. 
 
Šípkový čaj povzbuzuje imunitní systém, na jaře a na podzim je vynikající prevencí chřipkových onemocnění. Pampeliškový čaj se používá pro podporu zažívání, při ledvinových a žlučníkových kamenech, k pročištění organizmu od škodlivin a při cukrovce. Čaj z listů maliníku pomáhá při křečích v žaludku, doprovázených průjmem, a při silné menstruaci. 
 

RAK A BARVY 

Osoba narozená v Raku miluje stříbrné měsíční barvy a všechny jemné pastelové odstíny. Modrá, zelenomodrá, růžová a meruňková zdůrazňují ženskou vnímavost a krásu. Zlatavá a bronzová napomáhají k získání vyrovnanosti. Červená je barva dobré nálady a přivolává lásku. 
 

RAK A VŮNĚ 

Vůně bazalky je považována za jednu z nejúčinnějších esencí, zklidňuje psychiku a nervy a zlepšuje náladu. Další zklidňující vůně jsou jasmín, růže, levandule, ale i jahoda či mandarinka. Vhodné jsou do aromalamp a nervovou soustavu zklidňují i v zapálených tyčinkách. Rak ze všeho nejvíce miluje přírodní lesní vůni, vůni přicházejícího jara a slunného rozkvetlého léta. 
 

RAK A KAMENY 

Olivín přitahuje Raky pro svou zlatě zelenou zář. Dodává jim nejen harmonii, ale zároveň chuť do života. Měsíční kámen přináší mírnost, jemnost a intuici, korál je vhodný při nedostatku energie. Bílý chalcedon a perly pozitivně naladí nitro a uvedou do rovnováhy celý organismus. 

RADA PRO VŠECHNY RAKY 

Opatrnost především. Bujnou fantazii si klidně mějte, ale snažte se držet se nohama na zemi. Nesnažte se zavděčit všem, stejně se vám to nepodaří. Starosti druhých vás sice nenechávají chladnými, ale o to víc je třeba si uvědomit, že nemůžete spasit svět. Nenechte se zotročit pesimistickou náladou, škarohlídy ani vetešnictvím. Namísto sbírání starožitností a kdejakého harampádí je dobré se čas do času zastavit a věnovat se něčemu prozaickému. Naučte se větší trpělivosti a sebekázni. A milujte tolik, kolik lásky je ten druhý hoden. 

VÍTE,ŽE... 

  • ...Rak si snadno získá sympatie nejedné kouzelné osůbky? 
  • Víte, že se nejraději miluje za svitu Luny a že má svoje místa a zákoutí? 
  • Víte, že Raka přitahuje umění všeho druhu a všechno zelené a voňavé? 
  • Víte, že se rád vrací na stará místa a na svou první lásku nezapomíná? 
  • Víte, že většina Raků má hudební, herecké, výtvarné či literární nadání? 
  • Víte, že nadevše miluje svou rodinu a na přátele nezapomíná? 

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.