Vodnář

CO ČEKÁ VODNÁŘE V ROCE 2012 

Pro osobu narozenou ve Vodnáři je to rok velmi zajímavý, vzrušující, ale i náročný – sežehne každého, kdo by se ho odvážil nebrat vážně. Hned v lednu potrápí různé problémy a překážky Vodnářovu trpělivost. Mějte se na pozoru v investicích, není vhodná doba k výstřelkům a velkým nákupům. Někteří jedinci se nebudou chtít přizpůsobit změnám a budou propadat nervozitě a emočním výbuchům. Mějte se na pozoru před vlastními myšlenkami a brzděte svoji snahu být brutálně otevření. Vodnáři narození mezi 21.a 31. 1. mají větší šanci uspět. Jakmile se do něčeho vloží, pak zásadně naplno. Muži, kteří dosud nezakotvili v přístavu trvalého vztahu, najdou partnerky svého srdce.Vodnáři narození mezi 1. a 10. 2. mají nepokojnou duši a budou se muset naučit ovládat svůj temperament a impulzivnost. V lednu není vhodná doba k jakémukoli hazardování. Od února do června vám štěstí přeje, pokud budete rozumní. Daleko více problematické vztahy budou prožívat Vodnáři narození mezi 11. a 19. 2., zvláště pak ti, kteří upřednostňují volnost a mají tendenci věnovat se hlavně svým problémům. Pokud se však rozhodnou bojovat za něco, o čem jsou přesvědčeni, že je správné, zvítězí. 
 

VODNÁŘ A KARIÉRA 

Často si budete klást otázku o smyslu svého života a budete zvažovat chyby. Ačkoli budete přemýšlet o různých možnostech, rozhodně není vhodná doba měnit zaměstnání, zbavovat se životních jistot. Vodnáři narození mezi 21. a 31. 1. mohou sice dostat různé pracovní nabídky, ale ne všechny budou vyhovovat vašemu naturelu. Dobře zvažte každý krok. Vodnáři narození mezi 1. a 10. 2., zřejmě se na vás sesype spousta starostí, restů z minulého roku včetně různých slibů a nedoplatků. V rodinách může panovat zmatek, který se v druhé čtvrtině roku uklidní. Nepodléhejte proto emocím, každá situace přináší střídavé výhody a kdo je jednou nahoře, může se záhy octnout dole. Vodnáři narození mezi 11. a 19. 2., dívejte se na dění kolem sebe smířlivým pohledem. Mohlo by dojít k razantním krokům ve všech oblastech, nebudete-li plnit své povinnosti. V každém případě se snažte zabránit střetům, jednejte uvážlivě, diplomaticky, pokuste se o smír. Řada z vás by mohla ztratit na čas iluze o světlejší budoucnosti. 
 

VODNÁŘI A PENÍZE 

Jedni budou na tom dobře, druzí budou muset počítat každou korunu. Vodnáři narození mezi 21. 1.a 10. 2. se budou mít finančně lépe než ti ostatní. Splní si svůj dávný sen nebo aspoň položí základy k jeho vzniku. Vodnáři narození mezi 11. a 19. 2. by neměli pokoušet štěstí a příliš riskovat v předem neověřených projektech a různých sázkách. Snažte se raději problémy neutralizovat, nebo je vyřešit aspoň částečně. Bylo by bláznovstvím se domnívat, že jednou půjčkou zaplatíte druhou. Dávejte si pozor v prvním čtvrtletí na přecenění fyzických i psychických sil. Od června do prosince budete v mnoha případech celkem spokojeni. Pocítíte jistotu, kterou máte ve svých znalostech a dovednostech, a pevnou půdu pod nohama. Uvidíte, že šance se nezužují, spíše naopak. Váš život se nejen uklidní, ale bude i radostnější. 
 

VODNÁŘ A LÁSKA 

Vodnáři považují za důležitější prožitek duševní než tělesný. Nabízí vztahy na proudění komunikace a názorů, zvláště v otázkách vnitřního života. Vládcem Vodnáře je planeta nepředvídatelnosti, všeho, co se mění, co překvapuje nebo co nového vzniká. Vodnář s převahou Uranu nesnáší konvenčnost, rád se odlišuje. Miluje se rád, ale ne s každým. Nejprudší zamilovanost prožívá od června do října. To dovede být milý, zábavný a nesmírně originální. V danou chvíli by nejraději všechny své ideály okamžitě realizoval, lásku nevyjímaje. Opak bývá pravdou, Vodnář se do chomoutu příliš nehrne. Touží po svobodě a nezávislosti. Vodnáři narození mezi 21. a 31. 1. jsou daleko více spolehliví a vytrvalí. Moc dobře si uvědomují, kde je jejich místo a kam směřují. Vodnáři narození mezi 1. a 10. 2. si musí dát dobrý pozor, aby nebyli odváděni od svých povinností. Útěk z reality jim nepomůže. Vodnářům narozeným mezi 11. a 19. 2. jejich vzdušný element přináší ve vztazích nové vzruchy a změny. Zaznamenají rostoucí vliv díky oblíbenosti. Pro osamělé je to výzva, pro zadané problém. Pod vlivem Neptunu byste měli myslet víc na duchovno i na zadní kolečka. 
 
Nejvhodnější partner Vodnáře: Beran, Blíženci, Váhy, Střelec 
Neutrální partner Vodnáře: Býk, Lev, Štír, Kozoroh, Ryby 
Konfliktní partner Vodnáře: Rak, Panna, jiný Vodnář 
 

VODNÁŘ A ZDRAVÍ 

Vodnáři mají sklon k chorobám krve, vodnatelnosti a k chorobám zažívacího ústrojí. Často se u nich projevuje srážlivost krve a problémy s páteří, klouby, se zápěstími, s žílami, cévami a šlachami. V případě nachlazení a horečnatých onemocnění většinou využívají přírodní metody léčení. Vodnáři velmi rádi sportují, navštěvují fitcentra, snaží se posilovat, někdy až příliš. Stále zdokonalují své tělo, velmi jim záleží na vzhledu. Přílišná fyzická zátěž je spíše vyčerpává, než aby jim dodávala sílu. Tak tedy všeho s mírou. Mezi Vodnáři je nejvíce vegetariánů a nekuřáků a také nejvíce astmatiků a alergiků. Nepodceňujte sebemenší příznaky nemoci. 
 
NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v prvním čtvrtletí, kdy je třeba věnovat pozornost nadměrné psychické i fyzické zátěži. Pozor si dávejte na úrazy, zlomeniny, pády a řízení motorových vozidel. Pokud možno se snažte být obzvláště trpěliví, vyhýbejte se nebezpečným adrenalinovým sportům, ale také konfliktům s příbuznými, nadřízenými či kolegy. Rovněž v oblasti lásky nebuďte příliš lehkomyslní. Neslibujte nikdy to, co nemůžete splnit. 
 

VODNÁŘ A PSYCHIKA 

Vodnáři bývají rozhárané duše, jsou totiž pod vlivem dvou planet. Jedna jim dává vytrvalost a stálost, druhá naopak neklid a vznětlivost. Pro Vodnáře platí zejména držet se zlatého středu. Rovněž jim neprospívá udržovat vztah či přátelství, které už pro ně ztratily půvab. Vůbec jim neuškodí, když si od lásky na čas odpočinou. Po případném rozchodu si alespoň vše srovnají v hlavě. Čas lásky a čas bolesti si musí vychutnat až do dna, avšak nikdy to netrvá dlouho. Vodnář má díky své přátelské povaze kolem sebe mnoho kamarádů, kteří ho vždy dokážou podržet. Vodnáři mají štěstí v lásce, jsou to rození gentlemani a velmi atraktivní ženy. 
 

VODNÁŘ A SPORT 

Většina Vodnářů jsou velmi zdatní sportovci. Velice rádi cestují, lákají je dálky i výšky. Milují lety balonem, plachtění větroněm, parašutismus, atletiku, tenis, ping-pong, hokej, fotbal, plavání, vodní pólo, lyžování, ale také šerm, biliár a poker. Většina Vodnářů nejméně dvakrát týdně chodí do posilovny. Úspěšní jsou i v párových tancích. Milují přírodu, táboráky, hraní na kytaru a spaní pod širákem. 
 

VODNÁŘ A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE 

Blatouch, chrpa, kosatec, jedle, borovice, palma, citrónovník. 
 
Mařinkový čaj snižuje nervové napětí, pomáhá při bolestech hlavy, poruchách usínání, zmírňuje tok myšlenek, které vás v noci trápí a nedovolují vám usnout. Je vhodný jako protikřečový prostředek při menstruačních potížích a při onemocněních jater a žlučníku. Heřmánkový čaj mírní a zklidňuje záněty žaludku a střevního traktu. Působí proti přeplnění, nadýmání a bolestem břicha. Při podrážděné pokožce hlavy nebo při lišeji si můžete mýt hlavu a vlasy teplým odvarem z heřmánku. 
 

VODNÁŘ A BARVY 

Originalita a nápaditost se hlásí ke slovu, a to nejen ve volbě extravagantních oděvních modelů, ale i v kombinaci barev a vzorů. Základní barvy jsou černá a červená doplněné oranžovou a žlutou nebo modrozelenými tóny. Z jedné vybrané barvy se volí vkusné doplňky. 
 

VODNÁŘ A VŮNĚ 

Používejte svěží vůně pročišťující vzduch, které navíc uklidňují. Všechny lesní vůně, zejména borovice, patří zcela analogicky Vodnářům. Z orientálních tyčinek si vybírejte kokos, santal, do aromalamp kleč, eukalypt, citronové esence. Na vyrovnání krevního tlaku příznivě působí kombinace levandule a rozmarýnu. 
 

VODNÁŘ A KAMENY 

Amazonit a chalcedon pomohou najít cíl a nedovolí zabloudit. Labradorit odvádí napětí z nervové soustavy. Prostor a nezávislost pomůže uchovat chryzokol, propojuje realitu s myšlenkovým procesem. Světle modrý safír přináší pochopení, které ideje jsou cenné a které naopak je třeba opustit. 

RADA PRO VŠECHNY VODNÁŘE 

Posilujte v sobě víru a pozitivní myšlení. Více si hleďte rodiny a dobrých přátel než stále nových známostí. Nesnažte se pracovat na několika úkolech najednou. Stanovte si jeden cíl – a za tím se vydejte. Zastávejte pokrokové názory, ale nikomu je nevnucujte a nepřete se. Uctívejte tradice, má to své kouzlo. Pokud vám to dovolí čas i peníze, cestujte. Nezapomeňte si vzít fotoaparát či kameru, zachyťte jedinečné momenty, události a vzpomínky. Pokud vás něco trápí, říkejte si: „Všechno zlé je pro něco dobré." 

VÍTE, ŽE... 

  • ...Vodnáři jsou všestranní a jsou opravdové děti štěstěny? 
  • Víte, že mají okouzlující způsob vyjadřování a málokdy odhalí své pravé city? 
  • Víte, že jsou to vtipálci, se stejným humorem komentují úspěchy i nezdary? 
  • Víte, že Vodnáři mají vkus a dokážou vytvořit neobyčejné osobité kombinace? 
  • Víte, že Vodnář miluje všechny lidi na světě, kromě své tchýně? 
  • Víte, že hranice mezi přátelstvím a láskou je pro Vodnáře často neviditelná? 

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.