Akce Čistý Ladův kraj 11.4.2015 9:00

Rádi bychom Vás pozvali na již 7. ročník jarní úklidové akce „Čistý Ladův kraj,“ která se koná v rámci mezinárodní kampaně „Clean Up the World“ (Ukliďme svět). Dobrovolníci po celém světě organizují úklid svého okolí, parků, cest, břehů řek, potoků i mořského pobřeží, chráněných území, likvidují černé skládky apod. Celosvětově se do akce zapojují desítky milionů lidí ve více jak 100 zemích. Mikroregion Ladův kraj vloni „přispěl“ více jak 2 tisíci účastníků a především několika kamiony odpadu, který zmizel z našeho okolí.
Smyslem akce není pouze uklízet, ale přimět lidi k zájmu o stav svého okolí a životního prostředí obecně. Neméně významná je i možnost příjemného setkání a aktivní spolupráce jednotlivců, různých spolků, organizací a obcí.
Čistý Ladův kraj je jednou z mála akcí tohoto druhu organizovaných na regionální úrovni. Účastní se jí velká většina obcí Ladova kraje, byť organizace a účast je v jednotlivých obcích hodně rozdílná. Stále více se zapojují také zdejší školy. Děti a učitelé mění část či dokonce celou páteční výuku za pracovní rukavice a odpadkové pytle.

Ve Všestarech se sejdeme v sobotu 11.4. na návsi v 9:00 před Obecním úřadem. Igelitové pytle zajistí obec, s sebou tedy jen rukavice. Vydáme se ve třech skupinách směrem na Mnichovice, Světice a Strančice a úkolem bude uklidit škarpy a okolí cest od odpadků. Předpokládaný konec akce kolem 11.30 hod.

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.