Dětské hřiště dostalo nový kabát

Za překvapivě silné účasti se v sobotu 14.4. konal Den pro obec na všestarské návsi. A díky všem, členům VPV, hasičům i dobrovolníkům z řad občanů, se podařilo udělat lví kus práce. První úpravy návse započaly již v pátek, kdy byla vysazena namísto každoročního vánočního stromu živá jedle balzámová a upraveno její okolí.

V sobotu pak dobrovolníci navázali úpravou dětského hřiště, shrabáním trávníku, vyčištěním a doplněním písku, kompletními nátěry plotu, laviček i dětských prolézaček, vyspravili se díry v klouzačce a očistili se nasprejované nápisy. Současně s tím byly z návsi na dětské hřiště přesazeny keře buksusů, které nezapadají do připravovaného plánu rekonstrukce návsi a naopak na hřišti poslouží výborně svému účelu. Buksusy byly zafóliovány a budou v nejbližších dnech i obloženy kůrou, aby se dalo hřiště pohodlně udržovat. Hasiči prořezali umírající keře a staré větve a začistili a opravili řezy na okolních stromech, které způsobili amatérští občané - zahradníci. Jako poslední třešničkou na dortu bylo zakopání 3 prolézaček - pneumatik do země, které až oprší, tak budou natřeny Balakrylem. Tyto prolézačky, jež zařídil Milan Šafránek, mají fantastickou odezvu ze školky, a tak pevně věříme, že i na tomto hřišti sklidí úspěch.

Na hřišti je přísně zakázáno kouřit, odhazovat odpadky a ničit majetek. Hřiště je určené pro děti do 12let za doprovodu rodičů. I proto byla u jeho vchodu umístěna informační tabule a doplněna o informaci o sledování hřiště kamerovým systémem. 

Všichni, kteří pomáhali, byli zapsáni do listiny cti.

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.