Co stojí za úspěchem?

Jeden z nemála podnětů z posledního zasedání a to dotaz pana Baťchy, jak je možné, že Světice mají krásné nové chodníky, přechody, opravené silnice, osvětlení přechodů a vůbec ta ves tak nějak vypadá mnohem krásněji, starají se tam o trávníky i čistotu, mne dovedl k zamyšlení a celkem podstatnému postřehu tak nějak vystihující onu "blbou" náladu, kterou tak krásně pojmenoval ex-prezident Václav Havel. 

 

Při odpovědi pana starosty, ted trochu zaobalené, ne zcela jasně vyslovené, nebo ne zcela jasně pochopené z mojí strany, a na kterou navázali někteří členové zastupitelstva jsem si uvědomil, jak snadno věříme tomu, že úspěch je podmíněn donesením kapříků "těm správným lidem", případně se ani neodvažujeme pustit do spekulací či komentářů okolo celého tématu, a jak zoufale málo jsme schopni i jen vyslovit myšlenku, či dokonce uvěřit tomu, že to může být, a řekněme si, že ve svém nitru tomu přikládáme i mnohem vyšší pravděpodobnost, výsledkem tvrdé práce. A že je mnohem snazší svést všechno na korupci než říct: "Ano, prostě se tomu věnují, zatímco z nás devíti na to většina sáhnout nechce či neví jak."

 

A že možná stačí, aby na vytčeném cíli pracoval celý tým, který obec vede a ne jen ve vyjímkách jednotlivci. Přál bych našim zastupitelům, aby našli sílu vyslovit pravou odpověď, jak to vlastně s úspěchem je, a ne udržovat občany v pocitu dost pravděpodobně falešného zmaru, který jen povzbuzuje "blbou" náladu.  Jeden ze zákonů vesmíru hovoří o tom, že každá akce vyvolá reakci. Nějak se tedy nemůžu zbavit vtíravého pocitu, že ve Světicích se tomu prostě věnovali a dali si záležet. Neseděli s rukama v klíně a nečekali, až to za ně někdo jiný udělá.

 

Jirka Macháček

 

 

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.