Zápisy ze zastupitelstva

15.02.2012 22:36

Reagujeme na některé podněty z diskuzí a osvětlíme, proč a jak je to se zápisem ze zasedání zastupitelstva. V době konání zastupitelstva zapisuje jeden ze zastupitelů zvolen zapisovatelem a po celou dobu zasedání si tvoří poznámky (VPV by byla pro externí zapisovatelku, ale rozpočtem hospodaří pan starosta a tak na to opět nejsou peníze). Tyto pak následně doma přepisuje do oficiální podoby se všemi podrobnostmi. Tento zápis dále míří k ověřovatelům, kteří jej musí schválit příp. vznést připomínky. Tyto se zapracují a pak může teprve zápis zamířit na obecní úřad k založení a následně na internet. Celý tento proces vzhledem k tomu, že to zastupitelé tvoří ve svém volnu, trvá poměrně dlouho, zvláště, když se do toho vloží dovolené a svátky. 

A protože stránky obce jsou navíc velmi těžko editovatelné a komplikované, nechce se nikdo chopit jejich správy (protože běžné strany editujete v řádech minut, obecní v řádech hodin) a tak se tam objevují oficiální zápisy s výrazným zpožděním. Nemluvě o novinkách, ty jsou tam spíše jen sporadicky.

Jednodušší a přehlednější stránky obce se dle slov pana starosty zatím stavět nebudou, protože na to nejsou (opět) finance. Volba pro Všestary se snažila prosadit jejich revitalizaci, ale opět prohrála obligátním poměrem 4:5. I proto přinášíme základní postřehy ze zastupitelstva alespoň v neoficiálních zápisech právě na těchto stranách, abyste měli klíčové body s předstihem. Zveřejnění zápisu na oficiálních stranách (najdete je ZDE) bohužel není v naší moci urychlit.

 

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru vybraných aktualit, termínů akcí a brigád! Zadejte vaši emailovou adresu a potvrďte na ODESLAT: