Pojďme to rozebrat.

V případě dotazů k fungování obce, obecního úřadu, k oznamování např. nutnosti opravy osvětlení, vyvážení popelnic používáme oficiální emailovou adresu: info@obec-vsestary.cz. Věříme, že je lepší problém přímo ohlásit, aby mohla být sjednaná náprava. Pokud se jedná o urgentní věc, je nejlepší telefonická domluva se starostou či místostarostou. 

Uvedené názory a postřehy v diskuzi jsou názorem dané osoby. A mohou být jiné, než názory sdružení. Vnímáme to jako prostor pro rozumnou diskuzi nad problémy. Proto si ponecháváme právo příspěvky za hranicí slušnosti mazat. 

Podněty. První kroky k hledání řešení.

Když zhasnou lampy...

Dobrý den, jen vysvětlím problematiku, protože nás to štve úplně stejně. Elektřinu shazují větve, které prorůstají do vedení. Na obecních pozemcích je vše kompletně prořezáno. To, co shazuje elektřinu jsou soukromé stromy. Majitelé na to kašlou. Ořezat soukromý strom znamená jít proti zákonu, na to je obec krátká, proto jako jediná možnost je oznámení na ČEZ. A vyčkat. To bylo učiněno a majitelé dostali výzvu si stromy do 15.11. prořezat sami. Pokud to budou ignorovat, jede pak ČEZ a ten to bez ohledu na kvalitu prostě řeže a hází na zahrady.
Bohužel to samé je i se stromy v parku u dětské léčebny. Stromy jsou soukromé, a i když nich padají větve, opět je zákon zcela na straně majitelů pozemků.
Poprosili bychom tedy, jestli můžete tlačit na sousedy, u kterých vidíte, že na údržbu pozemků kašlou a znepříjemňují tak život v obci všem. Nám se to okolo nás takto po dlouhých letech podařilo, tak věřím i na ostatních místech obce to může zabrat. Starosta do té doby aspoň v rámci zlepšování kondičky vybíhá a nahazuje elektriku jak může. Díky moc. Jirka

ŠKODNÁ NA OBECNÍM ÚŘADU

Tak to je skvělé. Pokud jsem dobře pochopil tak zrušením 40 km omezení rychlosti se zvýší rychlost v obci na 50 km/hod. Bezva, to je teda výhoda! Ročně za tu srandu zaplatíme Říčanům 455.260,- Kč, protože do 50 km/hod se poučení řidiči zaručeně vejdou. Tak to je skvělé!!! A co možnost odstoupení od smlouvy, jak jste to ošetřili? Vsadím se, že je pro obec v podstatě nepřijatelné! To tedy musela být hodně tučná motivace takovou hloupost podepsat!!! Co pane Jech a slavné zadlužitelstvo!!! Zlatý pan Trojánek. Stydím se, že jsem Vás volil!!!

Re: ŠKODNÁ NA OBECNÍM ÚŘADU

Dobrý den.
Děkuji za názor a za podporu v minulých volbách. Velmi si jí vážíme a děláme maximum k tomu, abychom obec uvedli do řádného chodu. Nyní k vašim podnětům.
Nejdříve k "40". Ta byla zavedena v době, kdy v obci platila "60". Její odstranění je podmínkou Policie ČR. Proto již tři týdny věnujeme úsilí do jednání, aby se "40" zrušila pouze v měřeném úseku a ve zbytku obce zůstala zachována. Uvidíme, zda se podaří.

K financím: Uvidíme, co ukáže vyhodnocení provozu. Je možné, že nula od nuly pojde. Je několik analýz. Některé říkají, že to bude pro obec ztrátové, jiné zase praví, že to bude pro Říčany zlatý důl, tzn. že se na pokutách vybere tolik, aniž by obce dopláceli a říčanští budou mít slušný příjem. Zkrátka klasická statistická přesná hra s čísly...
My jsme se rozhodli věřit již "tvrdým datům" z jiných obcí, kde již systém funguje, ze kterých vyplývá, že se doprava zklidní, zároveň že klesne kriminalita. Bez doplatků nebo s jejich minimem. Což, věřím, za ochranu občanů v obci již jistě stojí.

Uzavřená dohoda je taková, že po 12 měsících provozu dojde k vyhodnocení. Pokud by na měření Říčany "vydělávaly", pak dojde ke změně vzorce, přepočtu peněz. Současně je nutné vzít v potaz, že pokud trvali na "odměnách" v případě vyššího výběru pokut, říčanské zastupitelstvo by smlouvu odmítlo. Celá akce vč. smluvních podkladů se připravovala zhruba dva roky, jsou za ní četná jednání s úřady i policií a je v ní zapojeno 10 obcí z okolí. Znění smluv je totožné pro všechny zúčastněné. A pokud je naším cílem bezpečnost v obci, museli jsme se od něčeho "odpíchnout".

K "zadlužitelstvu": Na úřadu obce je k dispozici výpis z běžného účtu. Po dokončení stavby kanalizace a rekonstrukci MŠ, resp. po úhradě všech i souvisejících výdajů, tj. někdy ca. v lednu/únoru roku 2016 jsme měli na účtu ca. 300.000 Kč. Nyní je tam částka o řád vyšší.

Víme, že je těžké se zavděčit všem. I proto se snažíme, aby klíčové věci, jako bylo zavedení úsekového měření, byly včas v zastupitelstvu a každý měl možnost se k nim vyjádřit.

Přeji příjemné léto, JJ

Re: Re: ŠKODNÁ NA OBECNÍM ÚŘADU

dobrý den, resp. večer. Já osobně oceňuji změny v obci, těší mě, že už přepady ze septiku nesmrdí z dešťové kanalizace, že se nemusíme stydět za náves (opravený obchod a požární dům, udržované trávníky, opravená školka, kaplička a další). Oceňuji vaši schopnost získat dotace a tak. Zajímalo by mne po prostudování rozpočtu na letošní rok, z čeho se ty peníze na měření vezmou. A bohužel je pravda, že mezi starousedlíky se říká, jak nové vedení obec zadlužuje, asi by to chtělo více vysvětlování, jak to s těmi dluhy je, navíc se blíží volby. Dík za odpověď

Re: Re: Re: ŠKODNÁ NA OBECNÍM ÚŘADU

Dobrý den,

děkuji za komentář.

K financování radarů: Od 19.7., kdy bylo měření spuštěno, do 13. 8. bylo spácháno 94 přestupků = necelé 4 přestupky denně. Abychom nedopláceli, musí být spáchány necelé 2 přestupky denně. Tzn. je velký předpoklad, že nic doplácet nebudeme.

K úvěrům: Od listopadu 2014, kdy jsme byli zvoleni, k dnešnímu dni si obec nepůjčila ani jednu korunu. Jak jsem psal, situace nebyla jednoduchá zejména po dostavbě kanalizace a školky, kdy bylo na účtu ca. 300-400.000 Kč. Nyní je tam přes 5 mil.
Na zítřejším zastupitelstvu budeme schvalovat úvěrovou smlouvu na předfinancování cyklostezky ve výši 20 mil. Akci musíme zaplatit, peníze dostaneme zpětně. Tzn. po dokončení stavby bude výše úvěru 0. Pokud budou možné dílčí platby (to ale budeme vědět až někdy v listopadu), stačilo by např. jen 5 mil, které budou vyčerpány po dobu několika týdnů, jakmile by poskytovatel dotace poslal peníze, obratem bude částka splacena.
Druhý úvěr, který budeme schvalovat, je na vlastní prostředky, které vychází na necelé 3 mil. Ty bychom mohli dát rovnou ze svého, ale je lepší mít rezervu. Čekají nás investice do budovy úřadu - "obecního domu", prostě do majetku obce. Opět, peníze máme, ale nyní je možnost půjčit si ještě za nízké úrokové sazby. Úvěr čerpat nemusíme, nejsou s ním spojeny poplatky, lze kdykoli splatit atp.

Jediným úvěrem, který máme, je úvěr v původní výši 16 mil Kč, který byl schválen a přijat v létě 2014 ještě za předchozího vedení obce, a který sloužil na dofinancování stavby kanalizace, kterou bychom bez něj nepostavili. Úvěr řádně splácíme.

Toliko k "zadlužování obce".

Pěkný den

Jaromír Jech

Přidat nový příspěvek

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.