V případě dotazů k fungování obce, obecního úřadu, k oznamování např. nefunkčního osvětlení, nevyvezení popelnic používejte prosím oficiální emailovou adresu: info@obec-vsestary.cz
Lepší, než zde prezentovat nespokojenost, je problém ohlásit standardní cestou, aby mohla být sjednaná náprava. Starosta ani místostarosta neobcházejí denně světla, popelnice atp. Pokud tedy něco nefunguje, je zbytečné se zlobit. Jednoduše to prosím oznamte oficiální cestou. Pokud se jedná o urgentní věc, je nejlepší telefonická domluva se starostou či místostarostou. 
Poznámka k diskusím: Uvedené názory a postřehy jsou názorem dané osoby a nemusí se ztotožňovat s názory sdružení. Prosím zvažte tón a podloženost svých příspěvků, jedná se nám tu o rozumnou diskuzi nad problémy. Administrátor si vyhrazuje právo nevhodné příspěvky mazat. Nezapomeňte, že komunikujete se skutečnými lidmi. Nikdy nikomu a o nikom nepište nic, co byste mu neřekli do očí.

Neváhejte a pište své postřehy, dotazy a přání.

Datum 29.06.2018

Vložil A dost!!!

Titulek ŠKODNÁ NA OBECNÍM ÚŘADU

Odpovědět

Tak to je skvělé. Pokud jsem dobře pochopil tak zrušením 40 km omezení rychlosti se zvýší rychlost v obci na 50 km/hod. Bezva, to je teda výhoda! Ročně za tu srandu zaplatíme Říčanům 455.260,- Kč, protože do 50 km/hod se poučení řidiči zaručeně vejdou. Tak to je skvělé!!! A co možnost odstoupení od smlouvy, jak jste to ošetřili? Vsadím se, že je pro obec v podstatě nepřijatelné! To tedy musela být hodně tučná motivace takovou hloupost podepsat!!! Co pane Jech a slavné zadlužitelstvo!!! Zlatý pan Trojánek. Stydím se, že jsem Vás volil!!!

Datum 09.07.2018

Vložil Jaromír Jech

Titulek Re: ŠKODNÁ NA OBECNÍM ÚŘADU

Odpovědět

Nazdar anonyme!
Děkuji za názor a za podporu v minulých volbách.
Pokud se řídíš heslem "podle sebe soudím tebe", tak Ti radím: "Neber úplatky, nebo se z toho zblázníš." A zavání to kriminálem! A věř si, čemu chceš (a moc se neužírej závistí), ale ve všestarském zastupitelstvu nedostal za odsouhlasení znění smlouvy nikdo nic (ani v ostatních ca. 10 obcích, jejichž zastupitelstva smlouvu schválila; znění smlouvy je totožné pro všechny zúčastněné).
K tomu "zadlužitelstvu": Prosím, přijď někdy na obec, ukážu Ti výpis z běžného účtu. Po dokončení stavby kanalizace a rekonstrukci MŠ, resp. po úhradě všech i souvisejících výdajů, tj. někdy ca. v lednu/únoru roku 2016 jsme měli na účtu ca. 300.000 Kč. Teď je tam částka násobně vyšší.
Pojďme ale k meritu věci, totiž k úsekovému měření.
Nejdříve ke "40". Ta byla zavedena v době, kdy v obci platila "60". Její odstranění je podmínkou PČR. Již tři týdny probíhají jednání, aby se "40" zrušila pouze v měřeném úseku. Protože poctivec by se úsekem šinul onou čtyřicítkou, což je vskutku nesmysl.
K financím: Uvidíme, co ukáže vyhodnocení provozu. Třeba nula od nuly pojde. Je několik analýz. Některé říkají, že to bude pro obec ztrátové, jiné zase praví, že to bude pro Říčany zlatý důl, tzn. že se na pokutách vybere tolik, že obce doplácet nebudou a říčanští budou mít peněz kopec. Resp. říčanští radní, finanční výbor města Říčany, si myslí, že na tom Říčany budou prodělávat, propočty jedné blízké sousední obce zase tvrdí, že "na tom Říčany zbohatnou". Zkrátka klasická statistická přesná hra s nepřesnými čísly...
Nevím, nejsem odborník na dopravu. Věřím analýzám, resp. již "tvrdým datům" z jiných obcí, kde již systém funguje, ze kterých vyplývá, že se doprava zklidní, zároveň že klesne kriminalita a doplácet že nebudeme (nebo úplné minimum).
Tzn. dohoda je taková, že po 12 měsících provozu dojde k vyhodnocení. Pokud by na měření Říčany "vydělávaly", pak dojde ke změně vzorce, přepočtu peněz. Pokud bychom trvali na "odměnách" v případě vyššího výběru pokut, neprošla by smlouva říčanským zastupitelstvem. Celá akce vč. smluvních podkladů se připravovala zhruba dva roky. A pokud jsme měření chtěli, museli jsme se od něčeho "odpíchnout".
A na závěr: Na světě není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Čímž chci říct, že jsem si vědom toho, že se zavedení úsekového měření URČITĚ nebude líbit všem, zároveň že je možné, že jsme se v propočtech zmýlili. Ale to je normální život. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Tudíž jakýkoli náš počin na obci v uplynulých necelých čtyřech letech může být jedněmi vítán, brán jako přínos, pro jiné to může být nesmyslné plýtvání penězi. Tak to je.

Pěkné léto

JJ

Datum 15.07.2018

Vložil taky volič

Titulek Re: Re: ŠKODNÁ NA OBECNÍM ÚŘADU

Odpovědět

dobrý den, resp. večer. Já osobně oceňuji změny v obci, těší mě, že už přepady ze septiku nesmrdí z dešťové kanalizace, že se nemusíme stydět za náves (opravený obchod a požární dům, udržované trávníky, opravená školka, kaplička a další). Oceňuji vaši schopnost získat dotace a tak. Zajímalo by mne po prostudování rozpočtu na letošní rok, z čeho se ty peníze na měření vezmou. A bohužel je pravda, že mezi starousedlíky se říká, jak nové vedení obec zadlužuje, asi by to chtělo více vysvětlování, jak to s těmi dluhy je, navíc se blíží volby. Dík za odpověď

Datum 11.04.2018

Vložil Marie Veselá

Titulek územní plán

Odpovědět

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat kdy bude vydán tolik diskutovaný a připravovaný územní plán ?
Děkuji za odpověď

Datum 17.04.2018

Vložil anonym

Titulek Re: územní plán

Odpovědět

Územní plán ?!

Všichni si jen dělají legraci. Podívejte se na toto fórum (někdy v roce 2014). Jech si tam stěžuje jak je starosta neschopný a nic nedělá a je pomalý. Dnes je starosta on a jak je to vypadá s územním plánem?! Prostě nic, jen výmluvy!

Datum 22.06.2018

Vložil Jiří Macháček

Titulek Re: Re: územní plán

Odpovědět

Dobrý den, jsem o stavu územního plánu informován. V předchozím období byly určeny jako vyšší priority nová školka, výstavba kanalizace, převzetí a celkově vůbec zprovoznění úřadu, který byl po předchozím vedení obce plný i desítek let starých "kostlivců" a nevyřízené administrativy. Aby mohli obyvatelé stavět na pozemcích, které s výstavbou počítají, bylo pořízeno Zastavěné území obce, které odblokovalo právě nevydaným UP možnost stavět. Obec se tak dostala stavu funkčnosti.

I tak však probíhali práce na UP jako takovém. Kraj nám jej vrátil k přepracování s připomínou zejména redukce výstavby. Proto musel projektant znovu zasednout a začít měnit. Každý tento krok představuje měsíce. V červenci se pokračuje dalším jednání. Vznesli jsme dotaz na starostu a v závislosti na námitkách dotčených orgánů bude doba do jeho vydání cca 1 rok.

Ačkoliv jde o práci "neviditelnou" pro běžného občana, jsme rádi, že se to začalo (po předchozím období nečinnosti) aktivně hýbat dopředu.

Datum 04.12.2016

Vložil Sousedka

Titulek Poděkování

Odpovědět

Dobrý den,
děkujeme za vydařenou akci Rozsvěcení stromečku. Moc se nám to líbilo, příště zase rádi dorazíme na podobnou akci. Děkujeme vaši sousedi

Datum 03.11.2016

Vložil Dana

Titulek zápisy ze zasedání

Odpovědět

Bylo by možné zase zadávat zápisy ze zasedání ? děkuji.

Datum 23.11.2016

Vložil anonym

Titulek Re: zápisy ze zasedání

Odpovědět

ne, to by příliš zavánělo plněním předvolebních slibů

Datum 27.12.2016

Vložil Jiří macháček

Titulek Re: zápisy ze zasedání

Odpovědět

Samozřejmě rád, 2 měsíce jsem musel upřednostnit rodinu a práci, tedy střípky nebyly. Teď už by to zase mohlo být ok. O skluzu s vyvěšováním ofiko zápisů z jednání starosta ví a omlouvá se, bylo přednostnější dodělat práce pro obec - mostek Menčice, zastávka bus, papírování pro stát....

Datum 25.07.2016

Vložil p.I

Titulek Dotaz

Odpovědět

Dobrý den, není nějaký problém s kanalizací, prosím? Je opravdu hodně cítit zápach až u Všestarské benzínky.

Datum 01.03.2016

Vložil Vlahovicova

Titulek Cisteni ulic po snehove kalamite

Odpovědět

Rada bych pochvalila obec pro vcerejsi vcasny a rychli uklid snehu v obci. Klobouk dolu a dekujeme.

Datum 30.05.2016

Vložil Jiri Machacek

Titulek Re: Cisteni ulic po snehove kalamite

Odpovědět

Jménem starosty a místostarosty děkujeme i my, jsme rádi, že se daří.

Datum 16.07.2015

Vložil Medřická

Titulek Nová samoobsluha

Odpovědět

Rádi bychom pochválili nový obchod na návsi. Pestrý výběr za dobré ceny. Příjemná obsluha. Tak snad nám tu chvíli vydrží :) M.

Datum 10.08.2015

Vložil Medricka

Titulek Re: Nová samoobsluha

Odpovědět

Jen ten slibovany najezd na kocarky by to chtelo :)

Novinky

Přihlaste se k odběru vybraných aktualit, termínů akcí a brigád! Zadejte vaši emailovou adresu a potvrďte na ODESLAT: