Dopravně-bezpečnostní studie je hotova

05.05.2011 12:26

V lednu 2011 Obec Všestary zadala prostřednictví Jaromíra Jecha zpracování dopravně bezpečnostní studie firmě Gemos CZ, spol. s r.o.. Ve dnech 28.1. – 2.2.2011 proběhlo automatické měření rychlosti na příjezdech a výjezdech do/z obce. Na základě měření, na základě pochůzky po obci návrhu zastupitelů obce byl vypracován „Návrh dopravních opatření“ vč.  předběžné cenové rozvahy. Na realizaci dopravně bezpečnostních opatření byla v lednu 2011 podána žádost o dotaci ze Středočeského Fondu rozvoje obcí a měst /FROM/. O přidělení dotace rozhodne zastupitelstvo Středočeského kraje, které bude, dle informace paní Fundové, svoláno na přelom května a června.

V případě obdržení dotace bude nutné zadat konkrétní projektové zpracování navrhovaných opatření, součástí projektových prací by bylo i jeho projednání s dotčenými orgány. Po obdržení všech povolení by došlo k realizaci. 

Jedním z navrhovaných opatření je i osazení dopravních značek začátek a konec zóny 40km/h. Toto opatření bude realizováno bez ohledu na výsledek žádosti o dotaci nejspíše do prázdnin.

Pokud dotaci obec neobdrží, budou plněny doporučené kroky ze studie postupně, tedy nalajnování přechodů, výstavba chodníků atd.

Studii s doporučenými úpravami si můžete prohlédnout právě zde.

Zpět

Novinky

Přihlaste se k odběru vybraných aktualit, termínů akcí a brigád! Zadejte vaši emailovou adresu a potvrďte na ODESLAT: