Podněty. První kroky k hledání řešení.

Když zhasnou lampy...

Dobrý den, jen vysvětlím problematiku, protože nás to štve úplně stejně. Elektřinu shazují větve, které prorůstají do vedení. Na obecních pozemcích je vše kompletně prořezáno. To, co shazuje elektřinu jsou soukromé stromy. Majitelé na to kašlou. Ořezat soukromý strom znamená jít proti zákonu, na to je obec krátká, proto jako jediná možnost je oznámení na ČEZ. A vyčkat. To bylo učiněno a majitelé dostali výzvu si stromy do 15.11. prořezat sami. Pokud to budou ignorovat, jede pak ČEZ a ten to bez ohledu na kvalitu prostě řeže a hází na zahrady.
Bohužel to samé je i se stromy v parku u dětské léčebny. Stromy jsou soukromé, a i když nich padají větve, opět je zákon zcela na straně majitelů pozemků.
Poprosili bychom tedy, jestli můžete tlačit na sousedy, u kterých vidíte, že na údržbu pozemků kašlou a znepříjemňují tak život v obci všem. Nám se to okolo nás takto po dlouhých letech podařilo, tak věřím i na ostatních místech obce to může zabrat. Starosta do té doby aspoň v rámci zlepšování kondičky vybíhá a nahazuje elektriku jak může. Díky moc. Jirka

Přidat nový příspěvek

Sem tam přijde email.

Čas od času máme touhu něco oznámit nebo pozvat na některou z akcí. Chcete být u toho?

Volba pro Všestary, o.s.

Všestary, Praha - východ IČ: 22846735 volbaprovsestary@email.cz
© 2010 Volba pro Všestary, o.s. Refresh stran 2018.